Capcom i premiery „wielu ważnych gier” w ciągu roku. Oby chodziło o remake Resident Evil 4

Resident Evil 4 VR - grafika
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Capcom również udostępnił swój raport finansowy za ubiegły rok fiskalny. Czytamy w nim o planach firmy na najbliższy rok. Doczekamy się w końcu tego Resident Evil 4 Remake?

Ileż już było przecieków na temat remake’u jednej z najlepszych części serii Resident Evil… Od pierwszych wzmianek minęło sporo czasu, a japoński producent wciąż trzyma nas w niepewności. No ale co się dziwić, skoro zapowiedź będzie wtedy, gdy sam Capcom będzie pewien daty premiery oczekiwanej gry.

W najnowszym raporcie fiskalnym pojawiły się wzmianki o planach firmy na najbliższe 11 miesięcy (a konkretnie – do kwietnia 2023 roku). W swoich planach firma zawarła większe oczekiwane przychody, co w zasadzie równa się większej liczbie wydanych gier. Dość powiedzieć, że jest mowa o „wielu ważnych grach”. Miejmy więc nadzieję, że doczekamy się kolejnych części najpopularniejszych IP firmy, ale nie tylko.

Firma spodziewa się sprzedaży swojego oprogramowania na poziomie 37 mln sztuk. Jest to zauważalna tendencja wzrostowa wzorem 32,6 mln z ubiegłego roku. Z liczby 37 mln aż 10 mln ma dotyczyć nowych gier (więcej niż 8,6 mln z poprzedniego okresu), a 27 mln to wydane dotąd pozycje. W ostatnim roku liczba ta wynosiła trochę mniej, bo 24 mln.

Druga rzecz nie jest niczym specjalnym – Capcom regularnie udostępnia swoje tytuły na różnego rodzaju wyprzedażach. Obniżki dotykają wielu popularnych IP firmy, a gracze ochoczo z nich korzystają. Tym bardziej że w najbliższym czasie mogą pojawić się kolejne DLC do największych tytułów studia – Monster Hunter Rise czy Resident Evil Village mają w końcu dostać odpowiednie dodatki. One właśnie mogłyby pomóc sprzedaży podstawowych wersji gier.

Resident Evil 4 Remake, Dragon’s Dogma 2 i cokolwiek, czego dusza zapragnie

Ciekawie jednak zapowiada się najbliższy rok pod względem premier nowych gier. Po tak długim czasie i wielu spekulacjach liczę, że Resident Evil 4 Remake faktycznie się ukaże, choć na razie nie wiemy nawet, czy gra faktycznie istnieje. Równie dużo mówi się o niepotwierdzonym Dragon’s Dogma 2. Do tego wszystkiego wiemy, że na rynku zadebiutuje Street Fighter 6 oraz zupełnie nowe marki – Pragmata i Exoprimal. I choć jest tego całkiem sporo, część najpewniej nie wyjdzie w ciągu roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie