Kiedy premiera Resident Evil 4 Remake? Nowe przecieki nie brzmią pozytywnie

Capcom Resident Evil 4 - postacie
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Nie da się ukryć, że Resident Evil 4 to jedna z najlepszych odsłon cenionego cyklu horrorów. Kiedy premiera Remake? Tylko wtedy, gdy sam Capcom będzie tego pewny.

Nie było zapowiedzi, a fani już liczą na premierę.

Resident Evil 4 Remake nieprędko

O odświeżonym wydaniu czwartej części cyklu horrorów słyszymy już od dawna, nawet zanim oficjalnie zapowiedziano Village. I choć wszelkie dostępne informacje wciąż należy traktować jako “plotki”, to jednak mało kto mógłby się zdziwić, że po sukcesie remake’u “dwójki” i “trójki” Japoński deweloper nie zechciałby powrócić do świata z “czwórki”.

Problem w tym, że choć plotek i poszlak jest całkiem sporo, wciąż nie dostaliśmy oficjalnego potwierdzenia, że gra istnieje. O serii RE bardzo często pisze na Twitterze użytkownik znany jako DuskGolem. Wcześniej zdradzał on informacje związane ze wspomnianym Village i (rzekomym) Revelations 3 bądź Outrage.

DuskGolem ponownie odniósł się do planów Capcomu. Tym razem nie brzmią jednak one zbyt pozytywnie, bo na zapowiedź i premierę raczej trzeba jeszcze trochę poczekać.

Capcom sam nie wie na 100%, kiedy Resident Evil 4 Remake się ukaże, bo mają pewien cel, do którego dążą, ale w razie potrzeby mogą go zmienić. Ogłoszą datę premiery dopiero wtedy, gdy będą mieli pewność co do niej. Ludzie myślący, że gra ukaże się w tym roku, oszukiwali się, bo cały projekt został zrestartowany, a główny developer zmienił się dopiero nieco ponad rok temu od dzisiaj.

DuskGolem na Twitterze

Tak – już wcześniej słyszeliśmy o tym jakoby za remake RE4 odpowiadał M-Two, które za mocno przywiązało się do oryginału. Capcom chce wprowadzić parę zmian i ulepszyć tę grę, więc zrestartowano produkcję i powierzono ją wewnętrznemu oddziałowi firmy. Liczę, że w 2022 roku doczekamy się chociaż zapowiedzi.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie