Resident Evil 3 Remake bez zapowiedzi w tym roku, twierdzi EvilVR

Choć Resident Evil 3 Remake już powstaje, nie powinniśmy zbytnio napalać się na szybką zapowiedź gry. Jeden z bardzo dobrze poinformowanych insider’ów twierdzi, że produkcja pojawi się dopiero na PS5 i Xbox Scarlett (oraz oczywiście PC).

Dużo się ostatnio mówi o Resident Evil 3 Remake i to, że gra powstaje, jest już praktycznie pewne. Choć Capcom oficjalnie nic nie mówi, prace nad tytułem potwierdziło wiele niezależnych źródeł, w tym brytyjski Eurogamer. Tylko kiedy ta zapowiedź? Niedawno pisaliśmy, że być może już 21 grudnia zobaczymy grywalną wersję odświeżonej trójki, ponieważ właśnie wtedy Capcom ma zaprezentować niezapowiedzianą jeszcze grę. Wcześniejsze pogłoski wskazywały, że premiera RE 3 Remake powinna nastąpić w 2020 roku, więc przedstawienie gry pod koniec roku obecnego, miałoby duży sens. Nowe wieści, niestety, nie są zbyt ciekawe i nie napawają optymizmem.

Resident Evil 3 Remake “dopiero na nową generację”

EvilVR to bardzo dobrze poinformowana osoba, jeśli chodzi o serię Resident Evil. To właśnie ten insider jako pierwszy pisał o odświeżonej wersji Resident Evil 2. Teraz zamieścił on na Twitterze wpis, zgodnie z którym, Capcom nigdy nie myślał o premierze kolejnego remake’u w 2020 roku:

W tym roku nie będzie zapowiedzi nowej gry Resident Evil. Według najnowszych wieści z mojego źródła, kolejna nowa (lub odświeżona) gra Resident Evil planowana jest na 2021 r., a nie 2020 r. Oni nigdy nie planowali nowej gry RE na 2020 r., lecz Project Resistance [red. Sieciowy spin-off serii Resident Evil].

Kiedy jeden z użytkowników Twittera zarzucał insider’owi, że czasem się myli, ten odpowiedział:

Tak, popełniałem błędy, moje źródła to różne osoby, z którymi się kontaktuję, ale zaufaj mi w tej sprawie, nie będzie ogłoszenia nowej gry Resident Evil. Może aktualizacja Resident Evil 2 Remake. Dzielę się z Wami tymi informacjami, ponieważ nie chcę, byście pokładali duże nadzieję odnośnie zapowiedzi nowego RE w tym roku.

Wydaje się, że EvilVR jest bardzo pewny swego, więc być może usłyszał wspomniane informacje od osoby bezpośrednio związanej z Capcom.

Insider dodaje również, że odświeżona trzecia część serii będzie miała premierą dopiero na nowych konsolach (PS5, Xbox Scarlett), jeszcze przed zapowiedzią Resident Evil 8.

Nadal nie wiem, kiedy RE8 zostanie zapowiedziany. Moje źródło podało, że nowa gra na RE Engine zostanie ogłoszona w przyszłym roku dla nowej generacji, ale nie jest to tytuł RE. Moja prognoza: Onimusha.

Wygląda zatem na to, że jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać na spotkanie z Resident Evil 3 Remake….

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: