Resident Evil 2 Remake – czas gry. Wiadomo, ile zajmie przejście odświeżonego horroru

Capcom potwierdza, jaki będzie orientacyjny czas przejścia Resident Evil 2 Remake. 

Dzisiaj rano pisaliśmy, jak wypadła pierwsza recenzja Resident Evil 2 Remake, lecz nie opuszczamy jeszcze pokładu z zombiakami, ponieważ w sieci pojawiła się kolejna ciekawa informacja dotycząca gry.

Resident Evil 2 Remake – czas gry

Jak wiemy, Resident Evil 2 Remake pozwoli nam wybrać na początku jednego z bohaterów. Będziemy mogli zatem wejść w skórę początkującego policjanta Leona S. Kennedy’ego lub młodej Claire Redfield, która przyjechała do Raccoon City, by odnaleźć swojego brata. Dyrektor Kazunori Kadoi i producent Yoshiaki Hirabayashi potwierdzili, że ostateczny czas gry to 10 godzin dla każdej postaci (dzięki Gamingbolt).

Mamy zatem 20 godzin, oczywiście orientacyjnie, ponieważ wiele zależy od stylu gry. Musimy też pamiętać, że ścieżka Leona oraz Claire zazębiają się i nie są to osobne historie z całkowicie odmiennymi lokacjami. Zatem po pierwszym przejściu gry, niektóre zagadki czy sytuacje będą nam znane, więc przebrniemy przez nie szybciej niż przy przy pierwszym podejściu. Nie zapominajmy jednak, że w grze znajdą się dodatkowe postaci.

Resident Evil 2 Remake to powrót Hunka i Tofu. Pierwsza postać to żołnierz korporacji Umbrella, którego krokami mogliśmy pokierować w oryginalnym Resident Evil 2 podczas misji The Fourth Survivor. Twaróg sojowy Tofu był natomiast dostępny w zadaniu The Tofu Survivor. Oba zadania dostawaliśmy po ukończeniu gry na odpowiednich warunkach i odznaczały się one dużym poziomem trudności. Tofu był wyposażony jedynie w nóż!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.