Residence of Evil – zwiastun z elementami gameplay’u. Gra zmienia tytuł na Vigil

Fani klasycznych odsłon Resident Evil powinni poczuć się tutaj jak w domu. Vigil czerpie garściami ze starych horrorów od Capcom.

Dawno nie mieliśmy wieści o Residence of Evil, choć od teraz będziemy pisać o tym projekcie Vigil, bo właśnie tak został przechrzczony. Deweloperzy odpowiedzialni za grę prezentują nowy trailer, który pozwala nam spojrzeć na kilka ujęć z rozgrywki. Choć widać, że nie jest to jakość AAA, sądzimy, że fanom starszych Residentów nie powinno to przeszkadzać, jeśli tylko mechanika rozgrywki przyniesie oczekiwaną frajdę.

Vigil ma czerpać garściami z tego, co studio Capcom stworzyło w trzech pierwszych częściach Resident Evil. Mamy statyczne ujęcia kamery, klimatyczne mroczne wnętrza oraz walkę na wzór pierwszych części RE – strzelamy zatem tylko wtedy, kiedy staniemy (nie ma chodzenia/biegania i strzelania jednocześnie).

Przypominamy, że Vigil ma zawierać nową oryginalną historię z własną unikatową obsadą postaci. Oprócz strzelania do wielu przeciwników natkniemy się tutaj również na zagadki środowiskowe (znajdź klucz/przedmiot popychający rozgrywkę do przodu) czy ukryte pomieszczenia.

Premiera Vigil jest obecnie planowana na 2020 rok.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: