Popularny mod zabroniony już nie tylko w PUBG

Można powiedzieć, że mamy pierwszą niewinną ofiarę w walce z oszustami, którzy próbują nieuczciwych sztuczek w Squad czy PUBG.

Jak donosi serwis DSO Gaming, deweloperzy ze studia Offworld Industries nie życzą sobie, by osoby grające w ich Squad używały popularnej modyfikacji ReShade. Taki sam krok wykonali ostatnio producenci Playerunknown’s Battlegrounds, zatem ciekawe, jak będzie w przypadku innych sieciowych strzelanin?

Czym zasłużył sobie ReShade, by dostać bana? Wygląda na to, że mod oferuje mechanizm powiększania oparty na niestandardowym shaderze. Oszuści mogą to wykorzystać, by mieć większy zoom w grach takich jak Squad czy Playerunknown’s Battlegrounds. ReShade może również zostać użyty do dostosowania balansu kolorów w grze, dając oszustom możliwość wyraźniejszego widzenia w ciemnych miejscach. Zaburza to oczywiście balans rozgrywki na przewagę kombinujących ReShade‘rowców.

W związku z tym Offworld Industries postanowił zakazać ReShade z Squad. Jeśli ktoś posiada moda na pokładzie i będzie chciał uruchomić grę, otrzyma informację o konieczności odinstalowania ReShade. Inaczej nie zagramy.

W przypadku Playerunknown’s Battlegrounds deweloperzy informowali, że czasem nie wystarczy odinstalowanie moda: Jeśli pliki gry są już uszkodzone, musisz także ponownie zainstalować grę, ReShade nie tylko zachowuje się jak program do oszukiwania, ale może również służyć do oszukiwania i dlatego musi zostać zablokowany.

ReShade może zostać uznany za program do oszukiwania, ponieważ przy jego konfiguracji można edytować pliki gry, a wiele cheatów działa właśnie w ten sam sposób.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.