Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Remedy pracuje nad Alan Wake 2? Zapowiedź gry ukryto w dodatku do Control

Dodatek do gry Control jednoznacznie zwiastuje kontynuację Alan Wake. Z ust tytułowego bohatera padają słowa „Zostaliście Ostrzeżeni”.

Jeszcze przed premierą najnowszego dodatku AWE do gry Control, Sam Lake zapowiedział, że uniwersum Alana Wake’a powróci we wspomnianym DLC. Kolizję dwóch światów odczuliśmy o wiele mocniej, gdyż fabuła tych gier rozgrywa się w ramach jednego uniwersum. Jako że Remedy odzyskało licencję, kontynuacja zdaje się tylko kwestią czasu.

Dzięki zakończeniu przedstawionemu w AWE możemy z dużą odpowiedzialnością założyć, ze Alan Wake 2 już powstaje. Dowody na tą tezę znajdziemy w wypowiedzi głównego bohatera:
” To się dzieje ponownie”, „Powrót”, „Zostaliście Ostrzeżeni„.  W filmie dostępne są również wzmianki o Bright Falls i Cauldron Lake, czyli lokacjach bezpośrednio nawiązujących do miejsc, w których rozgrywa się akcja gry.

To nie pierwszy raz, gdy studio Remedy stara się wskrzesić Alana Wake’a. Niewykluczone, że część prac nad grą popełniono już w 2016. Może wskazywać na to materiał wideo „Powrót” ukryty w Quantum Break.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się