Twórcy Control i Alan Wake potwierdzili nową grę. To pierwsza taka produkcja Remedy

Control - grafika
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Jeśli śledzicie wieści ze stajni Remedy Entertainment, zauważyliście, że firma nie zwalnia tempa. Fińskie studio przygotowuje kolejną produkcję, jednak tym razem nie będzie to filmowa gra akcji, a coś nieco innego.

Potwierdzono, że Remedy współpracuje z chińskim Tencent nad sieciową grą kooperacyjną o nazwie kodowej “Vanguard”. Produkcja ma ukazać się na PC i konsolach, powstaje na Unreal Engine 4 i skupia się na rozgrywce PvE. Tytuł będzie oparty na modelu free to play i jego budżet jest porównywany do innych gier tego studia.

Remedy wyprodukuje grę i wyda ją prawie na całym świecie. Pałeczkę wydawcy w niektórych krajach przejmie jednak firma Tencent, która pokryje koszty lokalizacji na wybranych rynkach azjatyckich. Dodatkowo Tencent otrzymało prawo do stworzenia i wydania mobilnej wersji projektu Vanguard.

Na premierę przyjdzie nam trochę zaczekać. Remedy potwierdziło, że jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie rozwoju swojej kooperacyjnej gry.

Vanguard to pierwsze wejście Remedy w model biznesowy gier jako usług, realizowany przez nasz zespół najlepszych ekspertów od free to play. Budujemy coś nowego i ekscytującego dla kooperacyjnej przestrzeni wieloosobowej, na bazie mocnych stron Remedy. (…). Jesteśmy podekscytowani długoterminową współpracą z Tencent. Z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że jest ona doskonałym wsparciem dla ambitnych planów Vanguard. Vanguard to globalna szansa, a Tencent może wspierać Remedy na arenie międzynarodowej oraz prowadzić operacje w Azji i na rynkach mobilnych.

– powiedział CEO Remedy Entertainment, Tero Virtala

Remedy ma ręce pełne roboty. Studio przygotowuje od jakiegoś czasu Alan Wake 2, kampanię CrossfireX, a także sieciowy spin-off Control o nazwie kodowej Condor. Nad projektami czuwa obecnie ponad 290 pracowników.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie