Sieciowy spin-off Control - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Gracze domagali się Alan Wake 2, a na razie dostaną sieciowy spin-off Control. Sequel w drodze?

Remedy Entertainment zapowiedziało nowy projekt będący spin-offem świetnego Control. Co więcej, będzie to produkcja wieloosobowa. Dodatkowo twórcy mogą szykować sequel.

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się doniesienia mówiące o powrocie marki Alan Wake. Remedy na razie (przynajmniej jeśli chodzi o zapowiedzi) zostawia wirtualnego pisarza w spokoju i potwierdziło prace nad nową grą.

Ku zaskoczeniu fanów studia, będzie to kooperacyjna gra PvE będąca spin-offem Control. Tytuł ukaże się na PC, PlayStation 5 i Xbox Series.

Nietypowe połączenie powstaje we współpracy z 505 Games, a nazwa kodowa projektu to Condor. Tytuł ma rozwinąć uniwersum wprowadzone w ostatniej grze Remedy. Oczywiście studio jest świadome, że decyzja może zaskoczyć czy nawet zaniepokoić fanów.

Zdajemy sobie sprawę, że pojawi się sceptycyzm wobec (idei gry – red. ) multiplayer. Wierzę jednak, że możemy stworzyć wspólne doświadczenia bez naruszania tego, kim jesteśmy, czy historii, które chcemy opowiedzieć. Tak, musimy na nowo przemyśleć nasze podejście, nasze techniki, nasz sposób myślenia, ale postrzegamy to jako ekscytujące wyzwanie: jak wyglądałaby gra wieloosobowa Remedy?

– napisał Mikael Kasurinen, Game Director marki Control na blogu Remedy

Dodatkowo Remedy poinformowało, że przygotowuje kolejne projekty osadzone w swoim pokręconym uniwersum. Niejako zasugerowano, że chodzi między innymi o pełnoprawną kontynuację.

Mamy coś więcej. Coś ambitnego. Jak napisaliśmy w dzisiejszym ogłoszeniu, „przedstawiliśmy warunki współpracy na wysokim szczeblu, aby jeszcze bardziej rozszerzyć franczyzę Control o grę z większym budżetem”. Niestety nie mogę podać więcej szczegółów, ale wystarczy powiedzieć, że jestem niezwykle podekscytowany przyszłością marki Control.

Remedy opracowuje więc wiele projektów jednocześnie. Rzecz jasna nie możemy wykluczyć, że jeden z nich powróci do historii Alana Wake’a, aczkolwiek poczekałbym na więcej konkretów. Obie gry są przecież rzekomo osadzone w tym samym świecie.

Niemniej jeśli spodobały Wam się przygody Jesse Faden i/lub świat przedstawiony w Kontroli, możecie zacierać ręce. Remedy nie pozwoli Wam za nimi zatęsknić.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się