Rekord Call of Duty: WWII i Destiny 2 oraz najlepiej sprzedający się remaster w historii PS4

Activision ma się czym pochwalić.

Activision wydało dwie najlepiej sprzedające się gry konsolowe w Ameryce Północnej w tym roku (na podstawie przychodów). Call of Duty: WWII, które swoją premierę miało w ubiegłym miesiącu, już teraz przekroczyło milliard dolarów w światowej sprzedaży zostając jednocześnie najlepiej sprzedającą się grą konsolową roku w Ameryce Północnej. Dzięki temu Call of Duty już dziewiąty rok z rzędu jest najlepiej sprzedającą się serią gier w Ameryce Północnej, na podstawie przychodów.

Stworzone przez Bungie Destiny 2 zachowało swój status drugiej najlepiej sprzedającej się gry na konsole w Ameryce Północnej w tym roku, na podstawie przychodów. Zapewniło także największe w historii Activision otwarcie na PC, bazując na podstawie sprzedanych kopii. Poza tym, Crash Bandicoot  N. SaneTrilogy, jest najlepiej sprzedającym się remasterem w historii PS4.

Stworzone przez Sledgehammer Games ze wsparciem studia Raven Software, Call of Duty: WWII już teraz jest najlepiej sprzedającą się grą z serii Call of Duty na konsole najnowszej generacji, z największym cyfrowym otwarciem w historii Activision. Call of Duty od ośmiu lat jest najlepiej sprzedającą się serią konsolową na świecie.

Na podstawie liczby sprzedanych kopii, Destiny 2 wyprzedziło w sprzedaży pierwszą część Destiny, które zostało okrzyknięte “największym nowym tytułem w historii” w momencie premiery. Wysoko oceniana kontynuacja to pierwsza gra Activision, która dostępna jest na platformie Battle.net, a także gra z największym otwarciem na PC w historii Activision. Obecnie gra ma na swoim koncie ponad 90 nagród i nominacji. Activisioni Bungie wydało także Destiny 2 GhostSkill dostępne w Amazon Alexa, pierwszy raz udostępnione graczom, dzięki czemu mogą oni zapytać Alexę oraz Ghosta o wykonanie zadań w grze.

W 2017 roku Activision wydało również Crash Bandicoot N. SaneTrilogy, zremasterowaną kolekcję przygód jednej z najbardziej ikonicznych postaci w historii gier wideo. Wydana w czerwcu, opracowana przez Vicarious Visions gra,błyskawicznie skradła serca graczy, czego dowodem jest jest tytuł najlepiej sprzedającego się remastera na PS4 w historii. Tytuł ten wciąż pozostaje na liście 10 najlepiej sprzedających się gier PS4 w Stanach Zjednoczonych w mijającym roku, według sprzedanych kopii.

Entuzjastyczne przyjęcie przez społeczność przełożyło się na globalny sukces. Call of Duty: WWII zdobyło tytuł najlepszej gry na święta w Wielkiej Brytanii według Chart-Track. To czwarty rok z rzędu, odkąd seria Call of Duty może poszczycić się tym mianem. Ponadto, według Chart-Track, Call of Duty: WWII było najlepiej sprzedającą się grą w Wielkiej Brytanii przez siedem kolejnych tygodni od premiery. Crash Bandicoot N. SaneTrilogy także triumfowało przez siedem tygodni w mijającym roku na tym samym terytorium.

Źródło: Activision, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: