Gracze się wściekli za nową wersję Red Dead Redemption. Zobaczcie porównanie grafiki

Red Dead Redemption wkurzyło fanów. Oto porównanie grafiki
Newsy PS4 Switch

Szybko poszło – gracze i fani Red Dead Redemption czują się oszukani nową wersją. W internecie pojawiło się porównanie, które tylko dolewa oliwy do ognia.

Miał być pełnoprawny remake na silniku z drugiej części. Ewentualnie gracze przygotowywali się na remaster i port na nowe konsole oraz PC. W praktyce jednak Rockstar najwyraźniej zawiódł fanów, bo zapowiedział wersję gry na Nintendo Switch i PS4. I to tyle – bez większych ulepszeń, udoskonaleń, czy nawet wersji na PC.

Fani wkurzeni na Rockstar za Red Dead Redemption

Nic więc dziwnego, że gracze czują się wściekli. W internecie dominują negatywne opinie, a na moment pisania tego artykułu, zwiastun gry ma w serwisie YouTube aż 78 tys. łapek w dół w stosunku do zaledwie 31 tys. w górę (o ile wierzyć wtyczce do Chrome). W social mediach również spadła gigantyczna krytyka. Fani zdecydowanie nie oczekiwali tego samego. Oliwy do ognia dolewa także nowe porównanie graficzne między klasyczną grą, a jej nową wersją na Nintendo Switch.

Pozornie wiele się nie zmieniło, ale jednak nie można mówić, że jest dokładnie tak samo. Postacie mają niewiele więcej szczegółów, drobne poprawki spotkały również otoczenie, a dość sporą różnicę widać w cieniach i oświetleniu. W praktyce jednak nie jest to na tyle dużo, aby mówić o remasterze. Zresztą, zobaczcie sami.

Gracze zaczęli masowo wyśmiewać firmę. Niektórzy twierdzą, że było to do przewidzenia, a “Rockstar nie przestaje nas rozczarowywać”. Wiele osób nabija się z ceny – mówimy przecież o grze sprzed wielu lat. Nawet jej nowa wersja nie wydaje się warta tak wysokiej ceny, skoro graficznie nie zmieniło się prawie nic. “$49.99? Auć. To wyszło 13 lat temu!” – grzmi jeden z graczy.

“Muszę wyrazić uznanie dla Rockstar. Udało im się spełnić nawet moje najniższe oczekiwania” – punktuje inny. No cóż, być może kiedyś faktycznie dostaniemy coś, na co fani zasługują i czego oczekują. Najbardziej kuriozalne w tym wszystkim jest to, że deweloper ma w dorobku mnóstwo genialnych gier, które aż proszą się o remake. Do tej pory jednak nic takiego nie powstało, a RDR wydaje się kolejną katastrofą (z punktu widzenia graczy) zaraz po GTA: The Trilogy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie