Jack Black mówi o filmie Red Dead Redemption. Gra “ma lepszą historię niż The Last of Us”

Red Dead Redemption Remake to już pewniak. Rockstar się
Filmy i seriale Newsy

Znany hollywoodzki aktor i wokalista Jack Black wypowiedział się niedawno na temat serialu The Last of Us i potencjalnego filmu Red Dead Redemption.

Tyle że nie liczcie, iż taki film powstanie. Rockstar Games raczej niechętnie udziela licencji na takie rzeczy, w obawy przed “zepsuciem” materiału źródłowego. Tak było z GTA, które niegdyś miało doczekać się filmu z Eminemem. Kto jednak wie? Być może kiedyś western oparty na wspaniałej fabule i świecie wykreowanym przez deweloperów z Rockstara powstanie?

Jack Black mówi o filmie Red Dead Redemption

Jacka Blacka kojarzyć możecie z dość sporej liczby filmów, w tym klasyków jak Tenacious D: Kostka Przeznaczenia (jak i z występów w zespole pod tą samą nazwą) czy Szkoła Rocka. Aktor niedawno pracował również nad filmem Borderlands (w którym użyczył głosu Claptrapowi) i Super Mario Bros. Film. Ten drugi zdobywa raczej mieszane recenzje, ale zdarzają się krytycy, którzy są nim zachwyceni. Premiera w polskich kinach już 26 maja 2023 roku.

W rozmowie z BBC Jack Black opowiedział niedawno o Super Mario i innych produkcjach na licencji gier wideo. Powołał się przy tym na serial The Last of Us od HBO. Jest to tym samym kolejna osoba, która mocno zachwala przywiązanie do materiału źródłowego i dopracowaniu każdego jego elementu. Przy okazji powiedział o innej grze, która powinna dostać ekranizację. Black nie ukrywał, że byłby zachwycony filmem Red Dead Redemption.

A jest kilka świetnych gier, które nie doczekały się jeszcze eksploracji w telewizji czy filmie. Może powstanie film o Red Dead Redemption? Powinien być, bo uważam, że ma równie dobrą lub nawet lepszą historię niż The Last of Us.

– powiedział Jack Black

Ciężko mi jednoznacznie określić, czy RDR faktycznie “wygrywa” z TLoU pod kątem fabuły, ale i tak muszę przyznać, że to jedna z najwspanialszych opowieści w historii gamingu. I stanowi do tego niemal perfekcyjny materiał pod serial. Wcale nie obraziłbym się, gdyby kiedyś przydarzyło się RDR to samo, co spotkało TLoU.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie