Red Dead Online – dzisiaj możesz zagrać! Rockstar podaje szczegóły sieciowego trybu do RDR 2

Deweloperzy podzielili się informacjami na temat Red Dead Online, które zapewne przedłuży życie RDR 2, podobnie jak GTA Online podtrzymuje GTA 5.

Rockstar informuje, że już dzisiaj (27 listopada) o godzinie 14:30 czasu polskiego udostępni betę Red Dead Online. Do testowania będą mogli przystąpić gracze posiadający RDR 2 w edycji Ultimate. Wraz z kolejnymi dniami beta ma być udostępniana coraz większej grupie osób, by ostatecznie Red Dead Online zadebiutowało dla wszystkich w najbliższy piątek, 30 listopada. Tak prezentuje się szczegółowa rozpiska dotycząca tego, kto i kiedy zagra:

Data premiery Red Dead Online beta

 • Wtorek, 27 listopada: Od tego dnia zagrają w betę wszyscy posiadacze Red Dead Redemption 2: Ultimate Edition. Uwaga: gracze, którzy zakupili fizyczną wersję Ultimate Edition, muszą wykorzystać kod Ultimate Edition znaleziony w w pudełku, aby kwalifikować się do dzisiejszej bety.
 • Środa, 28 listopada: Od tego dnia zagrają wszystkie osoby, które zagrały w Red Dead Redemption 2 w dniu premiery tytułu, czyli 26 października.
 • Czwartek, 29 listopada: Od tego dnia zagrają wszyscy gracze, którzy grali w Red Dead Redemption 2 między 26 października a 29 października.
 • Piątek, 30 listopada: Od tego dnia zagrają wszyscy, którzy posiadają Red Dead Redemption 2.

Red Dead Online – szczegóły

Jak podkreśla Rockstar, Red Dead Online łączy klasyczny multiplayer oryginalnego Red Dead Redemption z najlepszymi rozwiązaniami, jakich deweloper nauczył się od premiery pierwszej części gry. Dzięki temu mamy otrzymać coś zupełnie nowego i dającego mnóstwo frajdy, a także doświadczenie, które będzie się rozwijać i ewoluować w miarę upływu czasu.

Na początku zabawy w Red Dead Online stworzymy i spersonalizujemy swoją postać, by przemierzać sieciowy świat samotnie lub w grupie ze znajomymi (maksymalnie 7 osób). Miejscem spotkań dla grupy będzie obóz, gdzie można posiedzieć przy ognisku i skąd wyruszymy szukać przygód. Jakie mamy możliwości? Rockstar wymienia:

 • możemy udać się na polowanie lub łowienie ryb;
 • odwiedzimy tętniące życiem miasta;
 • powalczymy z wrogimi gangami i zaatakujemy ich kryjówki;
 • poszukiwania skarbów;
 • weźmiemy udział w misjach i skontaktujemy się ze znanymi postaciami z pięciu stanów;
 • powalczymy z innymi bandytami zarówno w spontanicznych potyczkach, jak i ogromnych bitwach;
 • będziemy rywalizować z innymi graczami w przeróżnych wyzwaniach otwartego świata i wiele więcej.

Rockstar zaznacza, że podczas okresu beta postara się wyłapać jak najwięcej błędów w Red Dead Online i zadbać, by tytuł stał się jeszcze lepszy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: