ReCore – 30 minut gry za darmo

ReCore – 30 minut gry za darmo
Gry za darmo Newsy PC XOne

Nie jesteście przekonani, czy chcecie kupić ReCore?

Microsoft udostępnił wersję trial gry ReCore na Xboksa One oraz PC. Produkcję można pobrać z Xbox Live lub Microsoft Store. Demo umożliwia rozgrywkę w ReCore przez 30 minut, więc być może wystarczy wam do tego tyle czasu, aby podjąć decyzję o ewentualnym zakupie.

Ponadto amerykański producent informuje, że już niebawem pojawi się nowy patch, który powinien poprawić kilka rzeczy w ReCore. Mowa między innymi o skróceniu czasu ładowania poszczególnych etapów oraz poprawki w warstwie audio oraz wideo. Szczegółów jednak jeszcze nie poznaliśmy. Zmianie mają też ulec checkpointy.

Wymagania sprzętowe ReCore na PC już znane

Twórcy gry ReCore podali dokładną specyfikację komputera, na którym będzie można uruchomić wymienioną produkcję. Podstawą będzie system Windows 10, ale to już nikogo nie powinno dziwić w przypadku gier wspierających wersje na Xbox One i PC.

Do minimalnych wymagań zalicza się procesor Intel Core i5 o częstotliwości 2,7 GHz. Karta graficzna musi być z kolei na poziomie przynajmniej GeForce’a GTX 660. Potrzebne będzie też 8 GB. Zobaczcie szczegóły poniżej:

Minimalna wymagania sprzętowe ReCore:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5-4460 @ 2,70 GHz lub AMD FX-6300
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R7; 2 GB pamięci
  • RAM: 8 GB
  • DirectX: 11

Rekomendowane wymagania sprzętowe ReCore:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5 4690 @ 3,9 GHz lub odpowiednik AMD
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 lub AMD Radeon R9; 4 GB pamięci
  • RAM: 16 GB
  • DirectX: 11

ReCore – zapraszamy na kwadrans rozgrywki

ReCore to całkowicie nowe IP, które zostało zapowiedziane na zeszłorocznych targach E3. Choć tytuł projektowano początkowo jedynie z myślą o konsoli Xbox One, ostatecznie pojawi się również na komputerach PC, które mają na swoim pokładzie zainstalowany system Windows 10.

Światowa premiera ReCore została zaplanowana na 13 września a trzy dni później (16 września) gra wyląduje na Starym Kontynencie. Jeśli zastanawiacie się nad kupnem, zerknijcie na poniższy filmik, który udostępnił serwis Polygon. To 15 minut czystego gameplay’u, w którym zobaczymy tonę strzelania, skakanie po platformach oraz naprawdę wartką akcję.

ReCore zostało stworzone we współpracy studia Comcept, założonego przez współtwórcę takich marek jak MegaMan czy Dead Rising oraz zespołu Armature Studio, który zasilają twórcy świetnej serii Metroid Prime. Liczymy zatem na naprawdę dobrą zabawę!

Odpalając ReCore znajdziemy się w wyniszczonym świecie, którym rządzą dwie frakcje robotów. Ludzkość jest natomiast na wymarciu i naprawdę rzadko możemy spotkać przedstawiciela naszej rasy. Pierwsza grupa maszyn dąży do unicestwienia resztek homo-sapiens, druga z kolei jest nam przychylna i stara się pomóc ludzkim niedobitkom.

Gracz wciela się właśnie w jedną z ocalałych osób, którą na początku rozgrywki odnajduje pies-robot. Na szczęście należy on do tej dobrej frakcji i szybko się z nami zaprzyjaźnia.

Ciekawym elementem rozgrywki ma być to, że nawet jeśli nasz mechaniczny towarzysz zginie w walce (co widzieliśmy na zwiastunie), pozostanie po nim rdzeń (dusza), który możemy umieścić w innym robocie. Zapewne wpłynie to na sposób rozgrywki.

Ponadto w niegościnnym świecie ReCore natkniemy się na burze piaskowe, które całkowicie zmienią wygląd odwiedzanych lokacji, a podczas gry zwiedzimy nie tylko powierzchnię nieprzyjaznej planety, lecz również katakumby, gdzie czekają na nas naprawdę trudni przeciwnicy.

ReCore dostało zwiastun premierowy

Microsoft przedstawił na oficjalnym kanale marki Xbox zwiastun premierowy ReCore. Gra debiutuje 13 września, więc już najwyższy czas, aby zapoznać się z tego rodzaju materiałem. Mamy więc dla was poniżej ponad minutę filmiku, który powinien zachęcić do zakupu gry.

Unboxing imponującej wersji kolekcjonerskiej ReCore

Na oficjalnym kanale YouTube jednego z najpopularniejszych sklepów internetowych z grami GAME, pojawił się unboxing edycji kolekcjonerskiej gry ReCore. To całkiem pokaźna wersja gry, która zawiera metalowe opakowanie na płytę, kilka grafik koncepcyjnych i przede wszystkim wielką figurkę głównych bohaterów.

Zerknijcie koniecznie na materiał poniżej. Cały zestaw zapakowany jest w słusznych rozmiarów karton, który na oko jest większy nawet dwukrotnie od konsolowego opakowania. Kolekcjonerska wersja gry, którą możecie zobaczyć na materiale poniżej, można zamawiać w różnych zagranicznych sklepach w cenie około 180 dolarów.

Długość gry ReCore. Dyrektor produkcji szacuje, ile pogramy

Do premiery niewiele czasu zostało, a po niej przyjdzie nam spędzić przy ReCore około 8 godzin – stwierdził dyrektor produkcji Mark Pacini w rozmowie z serwisem Venturebeat. Jednak, jak zaznacza Pacini:Jestem okropny w szacowaniu długości rozgrywki. Przy pierwszej grze z serii Metroid również uważałem, że będzie to osiem godzin, a skończyło się na około dwudziestu czterech. Włożyliśmy w naszą grę sporo wartości i jest to właściwy czas na przygodę, historię, którą chcemy opowiedzieć. Przyjmijcie to z przymrużeniem oka wiedząc, jak źle wychodzi mi szacowanie długości gier. Zatem osiem godzin, lecz z lekkim ostrzeżeniem.

Jak zatem widzicie, na pewno powinniśmy dostać przygodę na 8 godzin, lecz niewykluczone, że posiedzimy przy ReCore o wiele dłużej. Czekacie na tę produkcję? Przypominamy, że jej fabuła przeniesie nas do świata, w którym ludzkość jest na wymarciu, a świat opanowały inteligentne maszyny. Nie wszystkie są jednak wrogo nastawione do naszej bohaterki. Jeden mechaniczny piesek na pewno będzie chciał jej pomóc w przywróceniu dawnego ładu na świecie. Znajdzie się również kilku innych chętnych, lecz czy to i tak nie za mała armia do zrealizowania tak wielkiego celu?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie