Dzisiaj wielka premiera, recenzje wylądowały. Zobaczcie, czy jest się czego bać

Dzisiaj wielka premiera, a jeśli nie lubicie kupować kota w worku, tak przedstawiają się oceny i recenzje The Evil Within 2.

The Evil Within 2 ląduje na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a w sieci pojawiły się pierwsze recenzje horroru. Średnia z serwisu Metacritic jest naprawdę zadowalająca, zatem możemy powiedzieć, że studio Tango Gameworks bardzo dobrze wywiązało się ze swojego zadania.

W przypadku edycji konsolowych, średnia ocen wynosi po 80/100. Na PC jest nieco lepiej – tutaj średnia wspina się do 82/100.

Recenzenci doceniają gęstą atmosferę The Evil Within 2, którą można pokroić sekatorem. Gra jest naprawdę straszna i trzymająca w napięciu, a przy tym posiada o wiele bardziej rozbudowany świat niż w pierwszej części. Dwójka daje więcej możliwości i została doceniona za zróżnicowane poziomy. Poprawiono również sterowanie względem poprzednika.

Premiery gier (9-15 października 2017). Koniec pewnej epoki w CoD, II wojna światowa, mocny horror…

Jedni narzekają niestety na zbyt płytką fabułę i słabego protagonistę, podczas gdy inni wręcz przeciwnie – podkreślają niezłą warstwę fabularną, lecz przy tym wytykają zbyt wolne rozkręcanie się akcji.

Ogólny obraz, który wyłania się z recenzji The Evil Within 2, jest jednak jak najbardziej zadowalający, zatem fani horrorów mogą zgasić światło, włączyć grę i porządnie się przestraszyć, a przecież o to w tym wszystkim chodzi!

Recenzje The Evil Within 2 – wybrane oceny:

  • Stevivor – 90 / 100
  • Spaziogames – 85 / 100
  • Twinfinite – 80 / 100
  • GameSpot – 80 / 100
  • IGN Italy – 80 / 100
  • Game Informer – 78 / 100
  • GamesRadar+ – 70 / 100
  • Game Revolution – 70 / 100

The Evil Within 2 Sebastian Castellanos po raz kolejny musi stawić czoła niewyobrażalnej grozie w koszmarnym świecie zrodzonym przez niesławny STEM. Tym razem jednak jego misja jest osobista – nasz bohater wyrusza na poszukiwania swojej córki Lily, którą od wielu lat uważał za zmarłą. Sebastian musi przemierzyć rozpadające się Union, by ocalić Lily nim będzie za późno i oboje przepadną w STEM.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.