Recenzje Gears of War 4 i zapowiedź filmu w uniwersum Gearsów!

Już wiadomo, jakie oceny zbiera najnowsza odsłona znanej serii.

Recenzje Gears of War 4 rozsypały się po sieci i według serwisu Metacritic, średnia z 46 ocen to porządne 85/100. Szykuje się zatem naprawdę dobra zabawa, którą dostaniemy w swoje ręce już w przyszłym tygodniu, 11 października. Kto jednak sięgnął po grę w wersji Ultimate Edition, zagra już jutro (7 października).

Recenzenci podkreślają, że Gears of War 4 punktuje za pomysłowe tryby multiplayer, fantastyczny tryb Horda czy znakomite sterowanie. Wśród minusów znajduje się niezbyt głęboka fabuła oraz to, że to nadal te same Gearsy, bez większych zmian w rozgrywce.

Kto zatem polubił poprzednie odsłony i nie spodziewa się po nadchodzącej części rewolucji, na pewno nie będzie marudził przy Gears of War 4.

Recenzje Gears of War 4 – wybrane oceny:

  • God is a Geek – 95/100
  • Game Informer – 93/100
  • Attack of the Fanboy – 90/100
  • Digital Spy – 80/100
  • Lazygamer – 80/100
  • Destructoid – 80/100
  • Hardcore Gamer – 80/100
  • GameSpot – 70/100

Drugą ważną informacją dla wszystkich fanów Gearsów jest zapowiedź filmu w uniwersum gry, co potwierdził osobiście Rod Fergusson, szef studia The Coalition. Niestety nie poznaliśmy żadnych szczegółów odnośnie obsady, fabuły czy osoby odpowiedzialnej za scenariusz i reżyserię.

Rod Fergusson wspomniał jedynie, że tworząc film należy brać pod uwagę przede wszystkim to, że nie jest on kierowany jedynie do graczy a postawienie na zgodność filmowej fabuły z grami niekoniecznie jest najlepszym pomysłem.

Może to oznaczać tyle, że film Gears of War opowie całkowicie nową historię i nie będzie powielał tego, co poznaliśmy już w grach. Zadowoleni?

Gears of War 4: mapa „Gridlock” oraz rozgrywka w trybie „Strażnik”

Gears of War 4 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier 2016 roku na komputery PC. Dzisiaj firma NVIDIA opublikowała dwa nowe, ekskluzywne filmy z tego gorącego tytułu zgodnego z DirectX 12. Pierwszy z nich przedstawia mapę Gridlock. Drugi ujawnia tryb Strażnika oraz prezentuje rozgrywkę w trybie wieloosobowym.

Gridlock jest ulubioną przez fanów mapą, która zadebiutowała w oryginalnej grze Gears of War, a następnie powracała w kolejnych częściach, czyli Gears of War 2 oraz Gears of War 3. Najnowsza odsłona mapy Gridlock to m.in. zniszczone budynki, które powoli zarastają roślinnością. W scenerii znalazło się również miejsce dla klasycznej już wieży z dzwonem.

Strażnik to powrót ulubionego przez fanów trybu rozgrywki z gry Gears of War 2, w którym celem jest utrzymanie przy życiu swojego lidera, jednocześnie doprowadzając do anihilacji wroga.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, osoby które zakupią w terminie do 30 października 2016 roku wybraną kartę graficzną GeForce GTX lub komputer i notebooka w nią wyposażonego, otrzymają bezpłatnie grę Gears of War 4.

Gears of War 4 przedstawia historię JD Feniksa, syna legendarnego Marcusa Feniksa. Po tym, jak cudem przeżyli atak na swoją wioskę, JD Fenix i jego przyjaciele Kait i Del muszą przebrnąć przez dzikie przestrzenie planety Sera, by uwolnić najbliższych i odkryć skąd pochodzi nowy, przerażający wróg, zwany Rojem.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: