Recenzje Black Mirror pokazują, co wyszło z nowej przygodówki od THQ Nordic

Jesteście chętni na taką przygodę?

Black Mirror debiutuje właśnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a w sieci pojawiło się kilka recenzji gry w wersji na blaszaki. Metacritic zebrał dotychczas 4 recenzje i jak się okazuje, wszyscy redaktorzy mają podobne zdanie o nowym produkcie od THQ Nordic. Podobne, czyli bardzo średnie, ponieważ średnia z dotychczasowych ocen zatrzymała się na poziomie 65/100.

Plusem Black Mirror z pewnością jest dobra fabuła i całe szczęście, ponieważ jest to niewątpliwie najważniejszy aspekt tego typu gier. Recenzenci chwalą również niezły klimat, padają też pozytywne słowa odnośnie zagadek, choć niektórzy narzekają na to, że kolejne niczym szczególnym się nie wyróżniają. Gra potrafi trzymać w napięciu i posiada porządną warstwę dźwiękową. Jest jednak krótka i wystarczy spędzić przy niej 6 godzin z hakiem, by zobaczyć końcowe napisy.

Przypominamy, że akcja Black Mirror przeniesie nas do Szkocji, roku 1926. Po samobójczej śmierci ojca David Gordon po raz pierwszy w życiu jedzie do swojego gniazda rodowego. Czekają na niego mroczne tajemnice, które wielu Gordonów doprowadziły do utraty zmysłów.

Jak czytamy na karcie Black Mirror w serwisie Steam, nękany od narodzin przez koszmary i sny na jawie David boi się, że jego przeznaczeniem może być pójście w ślady ojca, drogą wiodącą do szaleństwa i śmierci. Czy jego rodzinę naprawdę nęka klątwa, w którą wierzył jego ojciec? To właśnie David musi odkryć straszną prawdę, którą milczenie wielu pokoleń pogrzebało pod kamiennymi murami. Zamek Black Mirror domaga się ofiary…

Recenzje Black Mirror:

  • Vandal – 70/100
  • GameStar – 68/100
  • IGN Spain – 60/100
  • PC Games – 60/100

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: