RDR 2 – PC vs konsole. Wczesne porównanie grafiki

Studio Rockstar zaznacza, że RDR 2 na komputery PC będzie najlepszą pod względem grafiki wersją tytułu o Dzikim Zachodzie. Zobaczcie, czy rzeczywiście widać duże różnice w porównaniu z Xbox One X.

Jeszcze dwa tygodnie i posiadacze pecetów dorwą się do Red Dead Redemption 2, które ma wyglądać jeszcze lepiej niż na konsolach. Deweloperzy przedstawili już listę usprawnień i pokazali zwiastun wersji PC. To drugie wystarczyło, by w sieci pojawiło się wstępne porównanie PC vs Xbox One X.

RDR 2 – porównanie grafiki z Xbox One X

YouTube’r posługujący się nickiem Cycu1 wrzucił na swój kanał nowy filmik zatytułowany Red Dead Redemption 2 PC vs Console Early Graphics Comparison. Zestawia on sceny z pecetowego trailera z podobnymi, które zostały uchwycone na konsoli Xbox One X. Nie zawsze udało się znaleźć idealnie takie same warunki pogodowe, co jednak nie przeszkadza, by ocenić np. odległość rysowania obiektów.

Jakie ulepszenia w komputerowej wersji RDR 2?

Rockstar zaznacza, że Red Dead Redemption 2 na PC wykorzysta moc obliczeniowa komputerów, dzięki czemu zobaczymy jeszcze piękniejszy świat. Co konkretnie zostanie ulepszone?

  • Większe odległości renderowania obiektów, co ułatwia poruszanie się po świecie;
  • Wyższej jakości globalne oświetlenie i okluzja otoczenia, co poprawia wygląd oświetlenia w dzień i w nocy;
  • Ładniejsze ślady na śniegu;
  • Poprawione odbicia i głębsze cienie w wyższej rozdzielczości;
  • Teselacja tekstur drzew oraz poprawione tekstury trawy i futra, dzięki czemu wszystkie rośliny i zwierzęta wyglądają niezwykle realistycznie.

Ponadto pecetowe RDR 2 oferuje obsługę HDR, rozdzielczości 4K+, wielu monitorów, monitorów szerokokątnych, wyświetlania wyższej liczby klatek i nie tylko.

Red Dead Redemption 2 będzie dostępne na PC już 5 listopada.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: