Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Raj dla par. Aktor zarzucił studiu Universal rasizm

Faizon Love oskarżył Universal Pictures o pogwałcenie jego praw. Poszło o materiał reklamowy z filmu Raj dla par.

Mowa o tym w jaki sposób na plakacie przedstawiono bohaterów produkcji Raj dla par. O ile wersji wypuszczonej na rynek amerykański, w jego opinii nie można nic zarzucić. Tak reklama komedii zrealizowana z myślą o rynku międzynarodowym jest nie do zaakceptowania. Brakuje bowiem na nim aktorów: Love’a i Hawk. Nie ma ich zarówno na zdjęciu na plakacie jak i na liście zestawiającej grających w produkcji aktorów.

Materiał zaczerpnięty ze strony https://www.tmz.com/

Dla Love’a te działanie ma charakter rasistowski. Studio tłumaczy dlaczego zdecydowało się na ten krok. Na plakacie powstałym z myślą o międzynarodowym rynku, chciano wyeksponować aktorów lepiej rozpoznawalnych.

Usunięcie z materiałów reklamowych czarnoskórych osób, bardzo zabolało aktora. Faizon Love nie skierował sprawy do sądu tylko dlatego, że studio obiecało wycofanie plakatu i zaproponowanie mu interesujących ról w przyszłości. Mężczyzna miał jednak zostać oszukany, a Universal Pictures nie dopełniło warunków umowy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się