Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Quantic Dream tworzy nowe studio. Zespół poszukuje weteranów branży

Słynne Quantic Dream stawia na szeroko zakrojony rozwój. Firma otwiera nowe studio w Kanadzie i planuje zatrudnić utalentowanych deweloperów.

Od czasu wydania odświeżonej trylogii swoich nowszych produkcji, studio Davida Cage’a weszło za parawan tajemnicy i zaczęło milczeć. Wiemy, że nowa gra studia powstaje, a dodatkowo deweloperzy pracują nad nieokreślonym tytułem na urządzenia mobilne.

Wygląda na to, że zespół Quantic Dream znacznie się powiększy. Firma otwiera nowe studio w Kanadzie, na którego czele stanie Stéphane D’Astous – założyciel Square Enix Montreal i były szef Eidos Montreal.

Otwarcie QD Montreal jest istotnym krokiem dla naszego rozwoju. Implementacja wielu nowych projektów prowadzi nas do zaangażowania się w spory program rekrutacji na wszystkie stanowiska w 2021 roku. Quantic Dream otwiera nowe biuro w Montrealu, aby szybko zbudować pełnowymiarowy zespół złożony z ekspertów z całego regionu. Planujemy zatrudnić większość zespołu w tym roku, tworząc około 50 stanowisk do końca 2021 roku.

Czytamy w ogłoszeniu firmy
Źródło: PSU

Nie wiemy czym dokładnie zajmie się świeżo utworzone studio, ale najpewniej będzie ono wspierać główny oddział QD w pracy nad nowymi projektami. Wspomniana wcześniej gra mobilna powstaje póki co w Paryżu.

Quantic Dream niedawno stało się niezależne i nic dziwnego, że zaczęło znacznie się rozwijać. Ciekawe czym jeszcze zaskoczy nas David Cage wraz ze swoim zespołem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się