Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Quantic Dream szykuje grę mobilną. Heavy Rain trafi na smartfony?

Quantic Dream poszukuje nowych pracowników. Dwa stanowiska zdradzają nietypowe plany studia, które najwyraźniej pracuje nad grą mobilną.

Studio Davida Cage’a potrafi zaskakiwać. Świetne Heavy Rain znacznie podniosło oczekiwania wobec Beyond: Dwie Dusze, które okazało się sporym rozczarowaniem dla części graczy. Deweloperzy zreflektowali się z nawiązką przy okazji Detroit: Become Human i od tej pory nie zdradzili nic na temat swojej nowej produkcji.

Na Twitterze studia pojawiło się ogłoszenie o rekrutacji. Co ciekawe, dwa stanowiska zdradzają, że Quantic Dream pracują nad grą na urządzenia mobilne. Nie wiadomo czy będzie to pełnoprawna produkcja, czy konwersja na mniejsze ekrany.

Producent gry mobilnej mówi sam za siebie, ale dodatkowo warto zwrócić uwagę na programistę Unity. Jest to silnik najczęściej wykorzystywany w mobilkach, a rzeczone studio korzysta przecież z autorskiego QD 3D Engine. Wątpliwe, aby nagle postanowiono przerzucić się na bądź co bądź mniej znany twórcom silnik.

Niewykluczone, że studio planuje przeportować niektóre swoje gry na smartfony i tablety. O ile Detroit wydaje się być mało prawdopodobnym typem, tak Heavy Rain mogłoby sensownie działać na urządzeniach mobilnych.

Póki co studio zapewne dopiero rozpoczyna pracę, więc na ewentualną zapowiedź trochę sobie poczekamy. Jeśli jesteście fanami Quantic Dream, to warto obserwować temat.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się