Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PUBG – wybieracie najsilniejszą broń? Twórcy chcą to zmienić i skończyć z „dodatkowym życiem” znalezionym na mapie

Deweloperzy odpowiedzialni za PUBG szykują poważne zmiany w balansie broni oraz akcesoriach. Dodatkowo, nie będziemy mogli już liczyć na łatwe zdobycie hełmu trzeciego poziomu.

PUBG Corp. uchyla rąbka tajemnicy na temat poważnych zmian w Playerunknown’s Battlegrounds, które najpierw zostaną wprowadzone na serwery testowe, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, zostaną wdrożone na serwery live.

Ogólnie rzecz biorąc, twórcy PUBG chcą, by karabiny szturmowe typu M16 czy SCAR nie były jedyną słuszną bronią w grze, której zazwyczaj używają gracze. Celem zmian jest wprowadzenie różnorodności do zabawy, gdzie wybieramy broń oraz akcesoria w zależności od osobistych preferencji, a nie mocy pukawki.

7 premier nowego tygodnia. Polska produkcja dominuje zestawienie

Bronie w PUBG czeka mała rewolucja

Zgodnie z wynikami naszych badań, gracze używają karabinów szturmowych w większości sytuacji. Sądzimy jednak, że wybór broni powinien być uzależniony od osobistych preferencji i efektywności w konkretnej sytuacji, a nie na tym „która z nich jest najlepsza” – zaznaczają deweloperzy.

Szczegóły zmian maja zostać ujawnione w przyszłości, lecz spodziewamy się, że zmiana balansu sprawi, że pozostałe bronie będą bardziej efektywne w walce.

Oprócz zmiany balansu broni zamierzamy dokonać pewnych zmian w dodatkach do broni. Ponownie celem jest dostarczenie szerszej gamy dodatków, abyś mógł wybrać taki, który najlepiej pasuje do aktualnej sytuacji w walce (zamiast jednego „najlepszego” dodatku) – czytamy w komunikacie na Steam.

PUBG – koniec z „dodatkowym życiem” znalezionym na mapie

Ostatnia zmiana będzie dotyczyć hełmów trzeciego poziomu: Jest to element zmieniający grę, który może wpłynąć na wynik meczu – w zasadzie daje dodatkowe życie w sytuacjach, w których strzał w głowę mógłby cię zabić. Nie chcemy, aby szczęście decydowało, kto dostaje takie przedmioty, więc usuwamy je z normalnego spawnu i ograniczamy je tylko do zrzutów z zaopatrzeniem.

W rezultacie hełmy trzeciego poziomu nie będą już do znalezienia podczas eksploracji mapy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%