Zaskakujące wieści na temat kolejnych platform, na których zobaczymy PUBG

Potencjał marki zostanie wykorzystany do suchej nitki.

Tencent zapowiada, że przeniesie niezwykle popularne PlayerUnknown’s Battlegrounds na urządzenia przenośne. Ma przy tym pomagać samo studio Bluehole, czyli twórcy pecetowego oryginału.

Oczywiście nie mamy co liczyć na konwersję 1 do 1, lecz grę opartą o uniwersum PUBG. Chińska firma zaznacza, że mobilne PUBG ma zawierać esencję tego, co widzimy na komputerach PC. Są to oczywiście zapewnienia mgliste i póki nie usłyszymy konkretów, można tylko zgadywać, co się kryje za owym zwrotem.

Data premiery mobilnej wersji PlayerUnknown’s Battlegrounds nie została ujawniona, lecz prawdopodobnie tytuł trafi na systemy iOS oraz Android w przyszłym roku. Na koniec nieco gorsza wiadomość – przenośne PUBG zapowiedziano póki co na rynek chiński i nie wiadomo, czy deweloperzy opracują anglojęzyczną wersję tytułu.

Przypominamy, że Tencent odpowiada również za wydanie dużego PlayerUnknown’s Battlegrounds na rynku w Chinach, gdzie gra zostanie dopasowana do „wartości socjalistycznych”. Oprócz tego Tencent pracuje nad projektem Europa, który mocno nawiązuje do PUBG i ma być darmowy z mikropłatnościami.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.