Powstała konsola dla psów. Twórcy chcą stworzyć grę, w której ludzie powalczą ze zwierzętami

Psy dostały swoją konsolę do gier. Jest lepsza, niż myślicie
Newsy

Ludzie kontra psy w… grze wideo? Tak, to jest bardzo możliwe, a stosowna konsola dla zwierzaków powstała już teraz. I jest o wiele lepsza, niż myślicie.

Psy otrzymały właśnie swoją pierwszą konsolę gamingową. Mam nadzieję, że jej dostępność będzie lepsza niż PS5, bo zapowiada się naprawdę… fajnie. Wiem, jak to brzmi, ale nasi czworonożni przyjaciele mogą liczyć na pierwsze gry wideo dedykowane właśnie im. Wkrótce może nawet powstać produkcja, w której zwierzęta zmierzą się z… ludźmi. Nie mogę się doczekać, aż pies skopie mi tyłek.

Psy dostały swoją konsolę do gier

Idea interaktywnych zabawek dla zwierząt nie jest niczym nowym. Stosowne oprogramowanie, a nawet sprzęt istnieje już od dawna. Joipaw jest jednak pierwszą faktyczną konsolą do gier, która powstała z myślą właśnie o zwierzętach. Początkowo projekt miał być sposobem na nudę pieska jednego z szefów firmy Joipaw, Dersima Avdara. Drugim współzałożycielem przedsiębiorstwa jest Marco Jenny. Obydwaj określają siebie jako “miłośnicy zwierząt, gier, a przy tym naukowcy” (za Axios).

Być może sam pomysł jest całkiem fajny, jeśli chcemy zająć czymś zwierzę, ale ma też niespodziewane skutki uboczne. Te jednak okazały się pozytywne. Wychodzi na to, że konsola jest w stanie zapewnić zarówno fizyczną, jak i umysłową stymulację dla najlepszych przyjaciół człowieka. Zdaniem firmy, konsola może nawet “opóźnić początki demencji” u psów.

Całość jest dość prosta. Zwierzęta sterują dotykowym ekranem za pomocą swoich nosów. Obecnie tytuł ma tylko dwa programy, z czego jeden jest grą. Ta opiera się na klasycznym wyzwaniu “whack-a-mole”, w którym pies musi stukać nosem wychodzące z dziur w ziemi krety. Drugim software’em jest program pozwalający sprawdzić, czy pies może wskazać, po której stronie ekranu znajduje się więcej bąbelków. Advar chciałby również stworzyć grę, w której ludzcy gracze walczą z psimi zawodnikami i unikają kolców jeża na ekranie. Oczywiście za pozytywne wyniki, sprzęt nagradza pupila łakociami.

Na razie nie ma informacji na temat daty premiery konsoli Joipaw. Twórcy sprzęt oferują jednak, że każdy może złożyć zwrotny depozyt w postaci 6 dolarów, który później uprawniałby do 5-procentowej obniżki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: