Pierwsza gra na PS6 oficjalnie zapowiedziana

PS6 - konsola właśnie dostała zapowiedź pierwszej gry | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Hideo Kojima na niedawnym State of Play zapowiedział kolejną grę swojego studia. Teraz podkreśla, że Physint najpewniej trafi dopiero na PS6.

Nie od dziś wiadomo, że aktualnie powstają już gry z myślą o PS6 i nowym Xboksie. Nawet jeżeli od premiery tych urządzeń dzielą nas lata. Po drodze z pewnością dostaniemy mnóstwo innego sprzętu, ale deweloperzy muszą myśleć w przód. Tak też robi Hideo Kojima.

Physint pierwszą oficjalną grą na PS6

Obecnie czekamy na wiele głośnych tytułów. Wiedźmin 4, GTA VI i tak dalej to zaledwie wierzchołek góry lodowej gier, które na pewno nie wyjdą w najbliższym czasie. Część z nich (jak najpewniej remake pierwszego Wiedźmina) trafią docelowo na PS6 i towarzyszące jej urządzenie od Xboksa. Hideo Kojima nie chce jednak oszukiwać nikogo i jednoznacznie przyznaje, że jego Physint trafi dopiero na kolejną generację.

„Physint (tytuł roboczy)” będzie trzecią, nową, oryginalną IP od czasu założenia Kojima Productions. Jest to zupełnie nowa „szpiegowska gra akcji” dla następnej generacji. Zostanie stworzona przy użyciu najnowocześniejszej technologii i najlepszych talentów z całego świata, zarówno z filmu, jak i gier wideo. Oczywiście jest to interaktywna „gra”, ale wygląd, historia, temat, obsada, gra aktorska, moda, dźwięk itp… są na wyższym poziomie „cyfrowej rozrywki”, którą można nazwać „filmem”.

– wyjaśnia na Twitterze Kojima

Physint to nowa marka Kojima Productions, która powstaje we współpracy z PlayStation. Kojima jednocześnie rozwija również bardzo zagadkowy horror OD, ale jest to projekt dla Xboksa. Oczywiście w 2025 roku doczekamy się także premiery Death Stranding 2. Dopiero po jej premierze deweloperzy rozpoczną prace nad Physint.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie