PS6 ma zaoferować gigantyczny skok technologiczny i “zmieni gaming na zawsze”

PS5 Pro oczkiem w głowie Sony, ale gry na PS6 już powstają | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Sony dopiero co wydało PS5 Slim, a nawet nie zapowiedziało PS5 Pro, a już pojawiają się pogłoski o… PS6. Nowe rewelacje budzą spore nadzieje.

Już trwają prace nad następną generacją sprzętu do grania, co raczej nikogo nie powinno szczególnie zaskoczyć. Inżynierowie Sony i Microsoftu dłubią nad kolejnymi konsolami, a ich specyfikacja najpewniej zmienia się dynamicznie. Dlatego też radzę podchodzić do wszystkich tego typu pogłosek z przymrużeniem oka. Niemniej nowa rewelacje brzmią ciekawie i dość realistycznie. Kolejne przecieki wyjaśnia YouTuber RedGamingTech.

YouTuber w swoim filmie podkreśla, że Sony jeszcze nie wybrało odpowiednio GPU i CPU do swojej kolejnej generacji. Co więcej, ponoć kwestia APU również ma się mocno zmienić, skoro podobno jest obecnie w tyle za przyszłym rozwiązaniem Microsoftu. Korporacja ma planować wydanie swojej konsoli później od konkurencji. To oczywiście puste domysły, a jak brzmią konkrety?

PS6 w konkretach dotyczących specyfikacji

Sony chce podobno wykorzystać najnowocześniejszy chipslet AMD, który już teraz wykorzystuje się w produktach niezwiązanych z gamingiem. Japończycy przymierzają się ponoć do większej pamięci podręcznej, która mogłaby odciążyć zespoły deweloperskie pod kątem m.in. optymalizacji gier z myślą o GPU i CPU. PS6 może skorzystać z pamięci GDDR7, o ile jednak uda się ją w ogóle zoptymalizować z procesorem.

Sony w kolejnej generacji ma stawiać na rozwój sztucznej inteligencji i możliwości ray tracingu. Oznacza to tyle, że AI ma zdecydowanie pomóc w kształtowaniu wirtualnych światów gier wideo, niezależnie od rodzaju czy gatunku gry. Z kolei ray tracing podyktowany ma być rekonstrukcji promieni, czyli niezwykle zasobożernej, ale imponującej graficznie możliwości upiększania gier wideo. Jeżeli to za mało, mamy dostać także i path tracing, który wyniesie grafikę na (podobno!) zupełnie nowy poziom.

RedGamingTech uważa, że PS6 ma zrewolucjonizować branżę gier wideo i “zmienić gaming na zawsze”, ale na dobrą sprawę… czy któraś generacja tego nie zrobiła? No wiecie, mówimy o nowej generacji konsol, które z samej definicji zmieniają gaming na zawsze. Pomijając już te puste słowa, architektura PS6 z wykorzystaniem rozwoju AI ma faktycznie zaoferować doświadczenia, o których obecnie nawet nie można śnić. Jeżeli wierzyć w słowa Microsoftu, PlayStation 6 ma trafić na sklepowe półki w 2028 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie