PS5 dostało istotną zmianę, którą Sony się nie chwali. Była w ostatniej wielkiej aktualizacji

PS5 z napędem i dostawą do polski za 1 916 zł w hiszpańskim sklepie
Newsy PS5

Wielka aktualizacja 8.0 do PS5 to nie tylko poprawki i nowości, którymi Sony się chwali. W łatce znaleziono także inne zmiany, o których jest cicho.

Nie od dziś wiadomo, że Sony nie zawsze porusza każdą zmianę w aktualizacjach do swoich flagowych sprzętów. Ostatnia łatka o numerze 8.0 miała jednak naprawdę bogatą listę poprawek i nowości. Gracze w końcu otrzymali funkcje, o których od dawna marzyli. Nikt więc nie zwrócił uwagi na pozornie małą, ale dość istotną zmianę w interfejsie konsoli.

PS5 pozbyło się PlayStation Accolades

Wraz z aktualizacją firmware’u konsoli 8.0, Sony pozbyło się sekcji PlayStation Accolades z menu naszego profilu. Zmiana ta nie powinna nikogo szokować, bo usunięcie tej funkcji zapowiadana od dawna. W końcu jednak sądny dzień nastąpił i faktycznie nie będziemy mogli w ten sposób wyróżniać się od innych graczy.

PlayStation Accolades pozwalało na chwalenie się nagrodami i odznakami profilowymi za pomoc innym graczom podczas interakcji online. Okazało się, że z opcji tej mało kto korzystał i tak naprawdę nie była potrzebna. Teraz nie będzie więc tego wyróżnika na naszym profilu. Wcześniej taka sekcja znajdowała się między trofeami, liczbą gier w bibliotece czy znajomymi. Aktualnie zamiast Accolades znajdziemy wyróżnione trzy najczęściej ogrywane gry, wraz z czasem, jaki w nich spędziliśmy (za PlayStationLifestyle). Tak naprawdę to nawet sensowna zmiana.

Nie wiemy jednak, czy Sony w końcu poprawiło licznik czasu gry, który do tej pory działał mało miarodajnie. Liczymy jednak, że faktycznie coś w tej kwestii się zmieniło, bo inaczej możemy patrzeć na nieaktualne dane.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie