Jedna z funkcji PS5 znika. Sony ma dobry argument na jej usunięcie

PS5 Slim może rozczarować sporo graczy. Nowe informacje o sprzęcie
Newsy PS5

PS5 miało na start wiele ciekawych funkcji i nowości. Jedna z nich, system wyróżniania graczy, nie będzie już dostępna. Powód jest prozaiczny.

Po co trzymać coś, z czego nikt nie korzysta? Zajmuje to tylko miejsce, a być może zwolniłaby się przestrzeń na inne, lepsze i ciekawsze rozwiązanie? Najwyraźniej Sony pomyślało ostatnio tak samo. Firma jednoznacznie wyjaśniła, że system PlayStation Accolades zostanie usunięty i to niedługo.

Począwszy od jesieni 2022 roku, gracze nie będą mogli liczyć na możliwość wyróżniania się. Być może nie brzmi to dobrze, jednak firma ma ku temu prosty powód. Okazuje się bowiem, że mało kto z niej tak naprawdę korzystał.

Funkcja nie była używana w takim stopniu, w jakim się spodziewaliśmy, więc zmieniamy kierunek naszych działań. Zachęcamy społeczność do dalszego wysyłania pozytywnych wiadomości do siebie nawzajem.

– wyjaśnia PlayStation

PS5 posiadało na start parę ciekawych funkcji, ale nie wszystkie najwyraźniej mogą przetrwać. Niecałe dwa lata po debiucie konsoli nie będziemy mogli wystawiać opinii na temat naszych współgraczy. Jeżeli jednak system i tak nie cieszył się zbyt wielkim zainteresowaniem – nie ma się co dziwić na temat decyzji firmy. Firma najwyraźniej nie planuje niczym zastępować „Accolades”, jednak być może się to kiedyś zmieni. Na ten moment głównym sposobem wyrażania do siebie szacunku i podziękowania za wspólną grę pozostaje wysyłanie prywatnych wiadomości z konsoli.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie