Mężczyzna wsadza dysk SSD z Xbox Series S do konsoli PS5

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Czy SSD z Xbox Series może zadziałać z PS5?

Zastawialiście się może kiedyś, co by się stało, gdyby wyciągnąć dysk SSD M.2 z konsoli Xbox Series i wsadzić go do dodatkowego gniazda w PS5? Na to pytanie odpowiedziała ekipa z kanału Digital Foundry.

Prawdą jest fakt, że podzespoły sprzętów Microsoftu i Sony nie były nigdy projektowane tak, aby współgrały ze sobą. Mimo to, można pomyśleć, że „SSD M.2 to SSD M.2”, więc niezależnie od sprzętu powinny pasować wszędzie. Obejrzyjcie krótki fragment poniższego wideo, który rozpoczyna się od 01:15, a poznacie odpowiedź na zapytanie z tytułu tego tekstu.

W zasadzie było to do przewidzenia, że taka kombinacja nie ma prawa działać. Ciekawą sytuacją jest jednak to, co stało się przy próbie sformatowania xboxowej pamięci poprzez sprzęt PlayStation. Pasek postępu zatrzymał się na 13% i nie chciał dalej ruszyć. Potrzebny był tak zwany hard reset (odłączenie konsoli od prądu). Oczywiście po ponownym uruchomieniu urządzenia dysk dalej nie chciał współpracować z maszyną Japończyków.

Spróbowano następnie podpiąć ów komponent do komputera przy pomocy specjalnej przejściówki. O dziwo, udało się odczytać z niego struktury folderów, więc o uszkodzeniu pamięci raczej nie można w tym przypadku mówić.

W ostatnim czasie pisałem o innym, niecodziennym połączeniu konsol. Jak myślicie, co się stanie, jeśli podłączycie Nintendo Switcha do PS5? Wszystkiego dowiecie się w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się