Sony jest pewne, że znów pozamiata. “Jeden z najsilniejszych sezonów w historii”

PS5 jeszcze większym hitem. Sony jest pewne, że znów pozamiata
Newsy PS5

Wygląda na to, że zbliżamy się do pierwszej gwiazdki, gdy każdy będzie mógł kupić PS5. Sony jest pewne, że znów zamiotą konkurencję.

Nintendo to jedno. To wielki kolos, który przemawia niemal do każdego, przekonując co rok miliony graczy do kolejnych tytułów na Nintendo Switch i samych konsol. Wielka legenda branży dysponująca wiecznie żywymi IP. Microsoft to jednak co innego. Firma ma wielkie ambicje na zostanie tytanem branży, ale może przeszkodzić im w tym Sony.

PS5 idzie coraz lepiej, a Sony wspina się na wyżyny

Wszystko dlatego, że PS5 ma rzekomo przed sobą kolejny mocny okres. Japoński gigant spodziewa się wzrostu sprzedaży przede wszystkim konsol. Ma to być zasługa premiery PS5 Slim (w Polsce jeszcze nie wiemy kiedy zadebiutuje), a także znacznie wyższej dostępności w sklepach. Tak przynajmniej uważa starszy wiceprezes SIE i szef globalnego marketingu Eric Lempel w rozmowie z Barron’s.

Nasze prognozy dotyczące PlayStation 5 są naprawdę dobre. Spodziewamy się jednego z najsilniejszych sezonów w naszej historii pod względem sprzedaży konsol. To połączenie świetnego produktu, który mamy i tytułów, które ukazały się od czasu premiery – a także ostatnio Marvel’s Spider-Man 2.

– informuje Eric Lempel z Sony

Nie ma się co dziwić – Spider-Man 2 okazał się wielkim hiciorem, a także najszybciej sprzedającą się grą firmy w historii. Różowa przyszłość PS5 to jednak nie tylko zasługa gier. Lempel podkreśla znaczenie PS VR2 i dalszego rozwoju wirtualnej rzeczywistości.

Kategoria VR jest dla nas ważna. To kategoria, która może nam pomóc w innowacjach. Nigdy nie będzie to jedyny sposób, w jaki ludzie grają w gry, ale cieszę się, że w niej jesteśmy. Mamy do zaoferowania wspaniałe doświadczenia, a konsumenci naprawdę to lubią. Ale dla nas to dopiero rodzący się biznes.

– dodaje Lempel

Sony planuje sprzedać aż 25 milionów konsol przez cały bieżący okres fiskalny, kończący się w marcu 2024 roku. Jeśli się uda, PS5 pobiłoby 25-letni rekord sprzedaży konsol ustanowiony przez pierwsze PlayStation. Konsola sprzedała się w liczbie 22,6 miliona sztuk w okresie 12 miesięcy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie