Sony chwali się sprzedażą PS5. Potężne liczby, ważny pułap przekroczony

PS5
Newsy PS5

Zgodnie z opublikowanym dzisiaj raportem finansowym Sony, sprzedaż PS5 jest naprawdę zadowalająca. Producent wpuścił na rynek ponad 40 mln egzemplarzy konsoli.

Sony pokazało raport finansowy za ostatni kwartał, czyli okres od początku kwietnia do końca czerwca 2023 roku. Nas interesuje sprzedaż konsoli PS5, która przebiła kolejny ważny pułap.

Sprzedaż PS5 przeskoczyła 40 mln sztuk

Sprzedaż konsoli PS5 we wspomnianym kwartale wyniosła 3,3 mln egzemplarzy i już wtedy łączna liczba sprzedaży przekroczyła magiczne 40 mln. Następnie, od początku lipca, “opchano” kolejne 1,7 miliona sztuk. Zatem ostateczny wynik wynosi obecnie 41,7 mln konsoli, która trafiła do klientów.

Co ciekawe, Sony ma wyżyłowane prognozy sprzedaży PlayStation 5 na obecny rok finansowy. Firma chce wypuścić na rynek w tym czasie aż 25 mln konsol. Jeśli to się uda, będzie to najlepszy wynik w historii marki PlayStation.

Korporacja liczy na to, że w sprzedaży systemu pomoże przede wszystkim nadchodząca premiera gry Marvel’s Spider-Man 2. Sony przygotowało nawet specjalny zestaw konsoli z tym tytułem, lecz będzie to edycja limitowana, zatem bundle specjalnie nie wpłynie na ogólną sprzedaż konsoli. Jednak sporo osób może zdecydować się na nielimitowaną PS5 właśnie dla tego tytułu. Będzie on dostępny jedynie na PlayStation 5. Premiera nastąpi 20 października tego roku.

Z raportu można się ponadto dowiedzieć, że liczba aktywnych w miesiącu użytkowników PSN utrzymuje się na stałym poziomie 108 mln osób. Podano też, że w omawianym kwartale sprzedano 56,5 miliona gier na PS5 i PS4, z czego aż 72 procent to wersje cyfrowe.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie