PS5 sprzedaje się gorzej od PS4 w tym samym czasie od premiery. Sony podało wyniki

PS5 i PS4 - kontrolery
PS4 PS5

Sony potwierdziło, że PS5 sprzedało się dużo gorzej od PS4 w tym samym czasie od premiery. Informację przekazano na spotkaniu z inwestorami.

PlayStation 5 rozeszło się w 17,3 miliona egzemplarzy do 31 grudnia 2021 roku. To dużo mniej w porównaniu do PS4, którego w podobnym czasie od premiery w 2013 roku sprzedało się aż 20,2 miliona sztuk. Różnica jest więc dość spora.

Sprzedaż PS4 i PS5
Źródło: Sony

Gorsza sprzedaż PlayStation 5 względem PS4 może wydawać się nieco dziwna biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie konsolami nowej generacji. Pamiętajmy jednak, że dostępność PS5 w wielu krajach wciąż jest bardzo zła i kupienie konsoli graniczy z cudem. Choć wielu graczy chce kupić najnowszą konsolę Sony, najzwyczajniej nie jest to możliwe z uwagi na braki w sklepach. W Polsce dostępność sprzętów do grania nie jest tak zła, ale nadal właściwie niemożliwe jest zgarnięcie sprzętu nie w zestawie.

Niestety nie zanosi się, aby konsole i karty graficzne stały się niedługo lepiej dostępne. Niektórzy producenci sprzętu dają nadzieję na poprawę, ale inni giganci, jak na przykład Intel, gaszą pojawiające się iskierki dobrych myśli. O tym, czy sytuacja na rynku ulegnie zauważalnej poprawie, przekonamy się w ciągu nadchodzących kilkunastu miesięcy.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie