PS5 Pro powstaje? Gracze doszukali się poszlaki w nowym ogłoszeniu od Sony

PlayStation 5 - najniższa cena
Newsy

Londyński oddział Sony opublikował kolejne oferty o pracę. Mogą one nakierować w stronę jeszcze niezapowiedzianego PS5 Pro.

Plotki o PlayStation 5 Pro pojawiają się dość regularnie. Raczej mało kto może poczuć się zaskoczony – nowa wersja konsoli prędzej czy później zapewne wyjdzie.

Kolejne poszlaki w sprawie PS5 Pro

Oczywiście to tylko domysły, choć pochodzą z oficjalnego źródła. Jeden z europejskich oddziałów Sony opublikował nowe oferty pracy. Tym razem chodzi o stanowisko Senior Software Engineer w Londynie.

Jest to bardzo istotna rola w wydziale „Zaawansowanych Technologii” i dotyczy pracy nad API (interfejsem programowania aplikacji) renderowania grafiki. Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiadać będzie m.in. za wspieranie i tworzenie graficznych narzędzi API dla PlayStation 5. To dzięki nim najnowsze dziecko Sony jest w stanie obsługiwać zaawansowane efekty graficzne.

Najciekawszy w ogłoszeniu jest jednak fragment o „osobach współtworzących architekturę wielu generacji konsol PlayStation” i „przekraczaniu granic platform”.

Jest to wyjątkowe i wysokie stanowisko w dziale zajmującym się rdzeniem technologii procesorów graficznych PlayStation. Wśród Twoich kolegów w ATG znajdą się inżynierowie tworzący biblioteki renderujące i ray tracingowe, narzędzia GPU, kompilator shaderów oraz osoby współtworzące architekturę wielu generacji konsol PlayStation. Stanowisko to obejmuje również ścisłą współpracę z innymi kluczowymi podmiotami zajmującymi się sprzętem i oprogramowaniem, dzięki czemu możemy zapewnić twórcom gier środki, dzięki którym możliwe stanie się przekraczanie granic naszych platform.

Ogłoszenie o pracę w Sony

Oczywiście to jeszcze nic nie znaczy – być może Sony po prostu zachęca do udziału w rekrutacji, wskazując, że nowy pracownik będzie miał do czynienia z osobami, które ukształtowały markę PlayStation. Jednak „przekraczanie granic” z pewnością brzmi jak plany na kolejne lata firmy. Ciężko odnieść się tu do czegokolwiek innego – internauci już spekulują o rychłej zapowiedzi PlayStation 5 Pro. Warto podkreślić, że jest to raczej pieśń przyszłości. Fani PS uważają, że ogłoszenie o pracę faktycznie wskazuje, iż nowa wersja sprzętu powstaje, ale to nie ma sensu. W końcu niedawno wyszło PS5, które do tej pory ma istotne problemy z dostępnością. Z tego względu ciężko mi uwierzyć, iż „dumne” ogłoszenie mogłoby w jakikolwiek sposób wskazywać na cokolwiek więcej, niż oczywiste zamiary firmy, czyli chęć rozwoju i prezentowania nowych rozwiązań.

Czegokolwiek Sony by nie ukrywało – PS5 Pro raczej na pewno powstanie. Zgodnie z plotkami może pozwolić na rozdzielczość 8K i wyjdzie do 2024 roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie