Gry pudełkowe to przeżytek? Posiadacze PS5 mają inne zdanie – wskazują nowe dane

Demon's Souls na PS5 w koronie
PS5

Coraz bardziej wkraczamy w erę dominacji niefizycznych wydań gier wideo. Liczne wyprzedaże w cyfrowych sklepach kuszą uwagę wielu graczy i mogłoby się wydawać, że kres pudełek jest już blisko. Okazuje się, że na PS5 jeszcze wcale tak nie jest.

Dane sprzedażowe gier na najnowszą konsolę Sony jasno wskazują, że posiadacze PlayStation 5 zdecydowanie wciąż wolą pudełkowe wydania tytułów na ten sprzęt. Choć wersje cyfrowe wciąż są bardzo popularne, przegrywają z fizycznymi kopiami najnowszych tytułów.

Sprzedaż gier cyfrowych vs. pudełkowych na PS5
Źródło: GSD dzięki GamesIndustry.biz

Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Tym najważniejszym najpewniej jest fakt, że gry pudełkowe na konsolach wciąż nie przypisują się permanentnie do kont użytkowników. Rynek używanych gier wideo wciąż kwitnie i gracze często zaopatrują się w najnowsze produkcje parę miesięcy po premierze, kiedy pojawią się ich tańsze kopie z drugiej ręki.

Dodatkowo spora liczba graczy to jednak osoby nieco starsze. Sentyment do pudełek stale odgrywa sporą rolę w popularności fizycznych wydań gier. No i wciąż znajdzie się sporo graczy, którzy po prostu wolą trzymać produkt za kilkaset złotych na półce oraz ewentualnie później go sprzedać. I trudno się temu dziwić, jeśli spojrzymy na aktualne ceny gier.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie