Niedobór chipów wciąż problematyczny dla Sony. Prognozy dla PS5 nie są dobre

Niedobór chipów wciąż problematyczny dla Sony. Prognozy dla PS5 nie są dobre
PS5

Sony przedstawiło wyniki za trzeci kwartał fiskalny. Dzięki nim możemy się dowiedzieć, iż sprzedaż PS5 może znacznie ucierpieć na skutek globalnego niedoboru podzespołów.

Sony prognozuje, iż istniejący aktualnie problem nie doczeka się raczej szybkiego rozwiązania.

Sprzedaż PS5 pod znakiem zapytania

Japoński gigant postanowił przedstawić wyniki za trzeci kwartał fiskalny. Bodaj najważniejszą dla nas, czyli graczy, informacją, jest ta dotycząca dostępności PS5. Sony prognozuje zmniejszenie sprzedaży konsoli w nadchodzącym roku, a co za tym idzie – do sklepów być może trafi mniej sprzętu.

Dyrektor finansowy Sony Hiroki Totoki podkreśla, że popyt na najnowszą generację sprzętu cały czas jest raczej stały, ale wysoki. Problem pojawia się z podażą, gdyż producenci podzespołów zmagają się z poważnym niedoborem materiałów. Totoki uważa, że problem będzie dostrzegalny jeszcze w 2022 roku.

Nie możemy dokładnie powiedzieć, jakie jest zapotrzebowanie [na konsolę – dop. red.] na przyszły rok.

– powiedział dyrektor finansowy Sony, Hiroki Totoki (za VentureBeat)

Sony przedstawiło nawet liczby. O 6% obniżono spodziewane przychody z gier w najbliższym czasie. Wszystko na skutek zmniejszenia sprzedaży samego sprzętu. Firma ponoć zabezpieczyła się w razie pogłębienia problemów, jednak niedobór i tak będzie odczuwalny w, jak twierdzą, pierwszej połowie 2022 roku. Co ciekawe, dyrektor finansowy firmy uważa, że pandemia nie ma wpływu na popyt na PlayStation 5.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie