Dziwna maź na padzie do PS5. Każdego może to spotkać, również na Xbox i Nintendo

Pad-PS5-DualSense
Newsy PS5

Jeden ze świeżych użytkowników konsoli PS5 podzielił się zdjęciem swoich padów DualSense. Z miejsca widać, że coś jest nie tak z lewą gałką analoga. Od razu zaznaczam, że to wcale nie pot, jak można sądzić po pierwszym spojrzeniu.

Śmierdząca plastikiem, klejąca się maź – skąd coś takiego wzięło się na gałce analoga w padzie do PS5? Jeden z graczy podzielił się problemem, a inni przychodzą z pomocą. Wśród tony komentarzy i żartów o pocących się łapach (lub bardziej wulgarnych i zbereźnych), znaleźli się i tacy, którzy już to przeżyli. Więc co to takiego i jak temu zaradzić?

“To ekskluzywna funkcja PlayStation”

Jak się okazuje, kontroler też może się pocić. I to paskudnie. Zacznijmy jednak od początku, czyli od wpisu na forum Reddit:

Zaniepokojony gracz, który udostępnił zdjęcie, tak opisuje napotkany problem:

Moje analogowe drążki pokryły się błyszczącym, półlepkim/lepkim materiałem po około tygodniu nieużywania… dlaczego? Pady dosłownie po prostu siedzą na ładowarce przez większość czasu. Prawie zawsze jest to lewy drążek analogowy na obu kontrolerach. Nie mam dzieci, ale mam 2 koty… chociaż zdarzało się to nawet wtedy, gdy umieściłem pady poza zasięgiem kotów. Jakieś teorie?

Społeczność Reddit oczywiście nie mogła odpuścić sobie żarcików, jak “To ekskluzywna funkcja PlayStation“. W końcu jednak pojawiły się głosy osób, które też zmagały się z opisywanym problemem i to już lata temu.

Co się dzieje z padem i jak temu zaradzić? Czytaj na drugiej podstronie.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie