Zdjęcie PS5 w wersji Digital

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Nowy model PS5 Digital. Oto jego dwie wygodne poprawki

PlayStation opracowało nową wersję konsoli PS5 Digital. Usprawniono ją między innymi o łatwiejsze mocowanie podstawki oraz znacznie zmniejszono jego wagę.

Jak informuje popularny informator growy – Nibel, źródłem tych informacji są właśnie japońscy sprzedawcy, którzy otrzymali specjalną dokumentację ze specyfikacją rewizji sprzętu. Jak pewnie sami już wywnioskowaliście, nowości nie dotyczą ani trochę mocy urządzenia lub funkcji, które można by dodatkowo wykorzystać w grach. Mimo to, na pewno wpłyną pozytywnie na obcowanie z samą konsolą. Na ten moment nie ma informacji czy nowy wariant o numerze CFI-1100B trafi do sprzedaży poza Japonią.

Waga urządzenia ma spaść o 300 g, czyli będzie wynosić jedynie 3,6 kg. W porównaniu do standardowego PS5 (4,78 kg) jest to o ponad 1 kg mniej. Na tę masę składają się oczywiście lekko odmienna płyta główna oraz napęd Blu-ray.

Drugą nowością ma być inny rodzaj śruby, która służy do mocowania podstawki w konsoli. Poprzednim modelu do jej zamontowania trzeba było korzystać ze specjalnego motylka lub śrubokrętu. Od teraz poprzez specjalne ząbki na łbie powinno się dać wkręcić ją w konsolę przy użyciu samych rąk.

Jestem ciekaw, czy PlayStation przygotowało odmiennie wyglądające opakowania dla CFI-1100B, żeby przypadkiem go nie pomylić z CFI-1000B. W chwili pisania tego artykułu w sieci nie odnaleźliśmy stosownych grafik, które by to przedstawiały. Dla przykładu Nintendo przy wydaniu Switcha V2 zmieniło delikatnie tło przedniej części pudełek, a nowego OLED-owego Pstryczka już po prostu nie da się nie odróżnić od swoich poprzedniczek.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się