Dostępność PS5 spada, a ceny są coraz wyższe

Dostępność PS5 spada, a ceny są coraz wyższe
PS5

Wydawać by się mogło, że po takim czasie od premiery dostępność PS5 będzie już „normalna”. Nie tylko ona jest problemem, bo ceny także rosną.

Jeszcze niedawno sytuacja wydawała się coraz lepsza, a teraz… jest jeszcze gorzej.

PS5 w Polsce to nie tylko pustki w sklepach, ale też wysokie ceny

Konsola PlayStation 5 od Sony zadebiutowała w listopadzie 2020 roku i od razu możliwość jej nabycia okazała się sporą niedogodnością. Już wtedy podejrzewaliśmy, że problem z jej niezwykle ograniczoną dostępnością może potrwać przez wiele miesięcy. Z czasem niestety okazało się, że sytuacja ta może utrzymywać się nawet do dziś, chwilowo jedynie pojawiając się w sklepach w sensownych cenach.

W marcu 2022 roku problem powrócił i to ze zdwojoną mocą. Aktualnie w praktycznie żadnym sklepie nie dostaniecie konsoli „od ręki”, a trzeba się na nią czaić przez dłuższy czas. W Morele.net da się znaleźć jedyny aktualnie dostępny egzemplarz, ale jest to wersja 825 GB kosztująca… 4 681 zł.

No to może serwisy aukcyjne? Tutaj również nie jest zbyt różowo. Nieużywane egzemplarze kosztują od 3 599 zł. Za tyle akurat można nabyć zestaw z trzema grami i, wbrew pozorom, nie jest to aktualnie aż tak wygórowana cena. Scalperzy szaleją i każą sobie płacić za modele Digital blisko 4 tys. zł, co jest ponad dwukrotnością docelowej ceny producenta. Dość powiedzieć, iż nie warto.

Sony ponownie więc mierzy się z olbrzymimi problemami z podażą i popytem. Ciężko przewidzieć, jak sytuacja może wyglądać w kolejnych miesiącach, ale ceny raczej prędko nie spadną. Zresztą – jej dostępność również może niekoniecznie wzrosnąć tak, jakbyśmy tego chcieli. Natomiast kierowanie się ku scalperom wydaje się ostateczną, a i tak niewartą zachodu, opcją.

Jeżeli w sklepach pojawią się dostępne konsole od Sony – z pewnością dowiecie się tego od naszego działu związanego z promocjami.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie