PS4 tańsze o 50 euro? Europejskie sklepy już gotowe na ścięcie ceny

Pozostaje tylko czekać na oficjalne potwierdzenie tej informacji przez Sony.

Jak można się było spodziewać, tańsze PlayStation 4 powoli dociera do Europy. Przypominamy, że podczas tegorocznych targów Tokyo Game Show Sony zapowiedziało obniżkę cen konsoli na japońskim rynku. Następnie potwierdzono, że taniej kupimy PS4 również w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Na koniec pozostaje Europa.


Co prawda na naszym kontynencie nie obwieszczono jeszcze oficjalnie, że cena PlayStation 4 pójdzie w dół, lecz niektóre ze sklepów w Holandii czy Francji przygotowały już nową ofertę. Użytkownicy NeoGAF robią fotki gazetek reklamowych i wrzucają na forum (zerknijcie do galerii poniej). Wynika z nich, że PS4 z dyskiem 500 GB ma kosztować od 21 października o 50 euro mniej, czyli 349 euro. Za sprzęt z dyskiem 1 TB mamy natomiast płacić 399 euro.

Przypominamy, że podobnie było w Stanach Zjednoczonych, gdzie najpierw sklepy przeceniły konsolę, a dopiero później Sony oficjalnie podało informację o ścięciu cen. Widocznie niektórzy detaliści mają po prostu cynk o całej akcji nieco wcześniej.

Czekamy zatem, aż europejski oddział Sony obwieści teraz dobrą nowinę. Liczymy, że najpóźniej stanie się to podczas imprezy Paris Games Week, która startuje w przyszłym tygodniu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

51 Shares
Share51
+1
Tweet