PS4 Slim już do kupienia w Polsce. Oto ceny

PS4 Slim już do kupienia w Polsce. Oto ceny
Newsy PS4

Mniejsza i lżejsza wersja konsoli PlayStation 4, zaprezentowana podczas PlayStation Meeting w Nowym Jorku, jest już dostępna w sprzedaży!

Wewnętrzna architektura nowej konsoli została zmodyfikowana, co pozwoliło zredukować jej głośność o ponad 30% w porównaniu z poprzednimi modelami, a waga zmniejszyła się o 25% w porównaniu z pierwszym (seria CUH-1000) i o 16% z drugim (seria CUH-1200) modelem.

Nowy system PS4 jest ponadto bardziej energooszczędny – zużywa odpowiednio 34% i 28% mniej energii w porównaniu z pierwszym i ostatnim modelem. Wygląd konsoli opiera się na kształcie znanym z wcześniejszych modeli, w których przód i tył były lekko pochylone. Rogi są mniejsze i zaokrąglone, przez co nadają urządzeniu łagodniejszego wyglądu, który przypadnie do gustu większości użytkowników. Nowa konsola PS4 posiada logo marki na środku górnej powierzchni.

PS4 Slim – jak i nadchodzące PlayStation 4 Pro – wspierają technologię HDR (High Dynamic Range), która umożliwia odzwierciedlenie bogatszej gamy kolorów oraz podkreśla cienie i jasność obrazu.

Odchudzona czwórka z dyskiem 500 GB kosztuje obecnie 1299 zł, a jeśli wybierzemy wersję z HDD o pojemności 1 TB, zapłacimy 1549 zł.

Kto woli poczekać na PS4 Pro, poniżej znajdzie ostatnie i najważniejsze informacje na temat konsoli:

Specjalne oznaczenie dla gier pod PlayStation 4 Pro

Sony podało, że przy najnowszych grach znajdzie się specjalne oznaczenie, które informuje, że dana gra ma działać lepiej na PlayStation 4 Pro niż na zwykłym PS4. Mowa o nieco większej szczegółowości detali (cienie, antyaliasing itp.), zwiększonej liczbie klatek animacji (większa płynność) czy wsparciem dla HDR 10 i zwiększonej rozdzielczości.

Niektóre z gier, które już są na rynku, mają otrzymać darmowe aktualizacje, pozwalające na osiągnięcie lepszej grafiki na PlayStation 4 Pro. Na pewne mowa tutaj o grach od producentów bezpośrednio związanych z Sony i tworzących gry na wyłączność takie jak Uncharted 4, czy The Last of Us: Remastered. Wsparcie zapowiedziało też Activision ze swoim Call of Duty: Infinite Warfare.

Znaczek o którym mowa, znajdziecie na pudełkach z grą, a ma wyglądać jak ten poniżej:

PlayStation 4 Pro
PlayStation 4 Pro

PlayStation 4 Pro bez wsparcia dla płyt Ultra HD Blu-ray

Sprzęt będzie w stanie uruchomić gry i filmy w 4K, niestety z pewnym wyjątkiem. Otóż okazuje się, że konsola nie ma wsparcia dla płyt Ultra HD Blu-ray – to specjalna wersja nagrań z jeszcze lepszą jakością niż w przypadku zwykłego 4K. Oczywiście potrzebny jest do tego telewizor, który nie tylko wspiera 4K, ale właśnie wspomniane HD Blu-ray. Jakość Ultra HD Blu-ray będzie za to dostępna w postaci cyfrowej, czyli jeśli na przykład będziecie korzystać z Netflixa.

Informację tę potwierdził Richard Lawler, redaktor Stuff TV i zarazem redaktor naczelny popularnego zagranicznego serwisu Engadget. Jak twierdzi, miał okazję rozmawiać z przedstawicielami Sony, którzy przekazali mu taką wiadomość.

Zapewne fani filmów w najwyższej jakości nie będą zadowoleni z tego faktu. Nas trochę to dziwi, bowiem Sonyprzedstawia swój sprzęt jako naprawdę mocne urządzenie, a tutaj okazuje się, że PS4 Pro nie będzie mieć opcji, którą ma w tej chwili zwykły Xbox One S.

PS4 Pro – dane techniczne

Podczas PlayStation Meeting doszło do prezentacji dwóch nowych modeli PS4. Po pierwsze zobaczyliśmy odchudzoną wersję sprzętu, czyli PlayStation 4 Slim, a po drugie Sony przedstawiło w szczegółach mocniejszą od obecnej konsoli PlayStation 4 Pro.

Model PS4 Pro posiada ulepszony system GPU oraz CPU, pozwala na granie w rozdzielczości 4K i odznacza się wsparciem dla technologii HDTV, HDR oraz gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR.

Sony opublikowało oczywiście specyfikację techniczną dla PS4 Pro, dzięki czemu możemy zobaczyć, o ile podzespoły nowego sprzętu przewyższają te, zastosowane w obecnym PlayStation 4.

PS4 PS4 Pro O ile lepiej?
CPU 8-core AMD Jaguar 1.6GHz 8-core AMD Jaguar 2.1GHz 31% poprawy
GPU 18 jednostek Radeon 800MHz 36 jednostek Polaris 911MHz 128% poprawy
RAM 8GB DDR5 176GB/s 8GB DDR5 218GB/s 24% poprawy jeśli chodzi o przepustowość. PS4 Pro wykorzysta o 512 MB więcej

Jeśli chodzi natomiast o pełną specyfikację techniczną PlayStation 4 Pro, wygląda ona następująco:

Specyfikacja techniczna PS4 Pro – szczegóły

CPU x86-64 AMD Jaguar, osiem rdzeni 2,1GHz
GPU 4.20 TFLOPS, AMD Radeon – 36 jednostek Polaris 911MHz
Pamięć 8 GB DDR5
Dysk twardy 1 TB
Rozmiary 295 mm × 55 mm × 327 mm (szerokość, wysokość, głębokość)
Waga Około 3,3 kg
Napędy optyczne Blu-ray 6x CAV, DVD 8x CAV
Wejścia/wyjścia 3x USB 3.1, 1x AUX
Komunikacja Ethernet, IEEE 802.11, Bluetooth 4.0
Pobór prądu Maksymalnie 310 W
Temperatura pracy 5°C – 35°C
Złącze audio/video HDMI (4K/HDR), digital optical

Jak już pisaliśmy, wszystkie gry przygotowywane na PS4 będą działać na PS4 Pro i na odwrót. Na mocniejszej konsoli mogą jednak otrzymać dodatkowe efekty, większą rozdzielczość, płynność czy np. granie na podzielonym ekranie.

Sony pokazało zwiastun przedstawiający gry na PS4 Pro oraz przedstawiło wstępną listę tytułów, które już na starcie będą posiadały wsparcie dla PlayStation 4 Pro:

 • Deus Ex: Mankind Divided
 • Rise of the Tomb Raider
 • Killing Floor 2
 • Uncharted 4: A Thief’s End
 • inFAMOUS: First Light
 • Middle Earth: Shadow of Mordor
 • Paragon
 • Call of Duty: Black Ops III
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • Call of Duty: Modern Warfare Remastered
 • Spider Man
 • For Honor
 • WATCH_DOGS 2
 • Days Gone
 • Farpoint (PlayStation VR)
 • Horizon: Zero Dawn
 • Mass Effect: Andromeda
 • Final Fantasy XV
 • Dishonored 2
 • The Elder Scrolls V: Skyrim – Special Edition

PlayStation 4 Pro – data premiery, cena, wygląd

Konsola będzie w sprzedaży od 10 listopada tego roku w cenie 399 euro, co daje około 1600 złotych. Oczywiście cena w Polsce można nieco się różnić. Sony pokazało moc PlayStation 4 Pro na kilku grach. Mogliśmy zobaczyć najnowsze Call of Duty: Infinite Warfare, For Honor czy Horizon: Zero Dawn.

PlayStation 4 Pro
PlayStation 4 Pro

PlayStation 4 Pro a wersja Slim

Ci z kolei, którzy podłączą nową konsolę do starszego typu telewizora z FullHD też będą czerpać korzyści z mocniejszych podzespołów. Gry odpalone w takiej formie zyskają na detalach i otrzymają większy antyaliasing. Poniżej możecie zobaczyć prezentację PlayStation 4 Pro oraz porównanie z wersją Slim.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie