Sony nie zapomniało o PS3. Jest nowa aktualizacja, której nikt się nie spodziewał

PS3 z aktualizacją 4.90. Czy ktoś się tego spodziewał w 2023 roku?
Newsy PS3

Chyba czas odkurzyć PS3, bo Sony wydało nową aktualizację. Tak naprawdę nie dodaje ona nowych funkcji, a raczej chroni użytkowników przed niebezpieczeństwem.

PS3 swego czasu było bestsellerem i wielu graczy uważa ten sprzęt za jedną z najlepszych konsol w historii z jednego powodu – olbrzymiej liczby wyjątkowo dobrych gier. Sony w tamtych latach faktycznie wydawało hit za hitem i to właśnie na PlayStation 3 narodziły się uwielbiane dziś serie pokroju Uncharted czy The Last of Us. Wiele lat minęło, a generacja najwyraźniej umarła. Ale nie! Jednak nie, bo jest nowa aktualizacja.

PS3 z niespodziewaną aktualizacją 4.90

Firma niespodziewanie wypuściła aktualizację firmware’u do PS3 o numerze 4.90. Ostatniej łatki nie było naprawdę długo, a korporacja skupia się raczej na rozwijaniu i ulepszaniu PS5. Mimo wszystko PlayStation 3 faktycznie dostało nowe pliki do pobrania, ale czy w ogóle warto się nimi interesować? Jeżeli wciąż namiętnie gracie na konsoli, raczej nie macie wyboru.

Sony nie zdradziło, co nowego czeka nas w aktualizacji. Jedynie zachęca do jej pobrania, twierdząc, że “dzięki aktualizacji można korzystać z dodatkowych funkcji, poprawić użyteczność i zwiększyć bezpieczeństwo”.

W dniu 28/02/23 ukazała się aktualizacja oprogramowania systemowego PlayStation 3. Aby pobrać aktualizację, należy zapewnić co najmniej 200 MB wolnego miejsca na dysku twardym PS3 (aktualizacja systemowa) lub na wymiennym nośniku pamięci (aktualizacja PC).

– informuje Sony (za PSU)

Wskazuje to w zasadzie tylko na jeden cel łatki – poprawa bezpieczeństwa. Zakładam, że znaleziono jakąś lukę w zabezpieczeniach. Zdecydowano się więc ją naprawić, aby nie narażać użytkowników, którzy wciąż korzystają z tego sprzętu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie