Porażka PS VR2? Sprzęt zalega na półkach, a Sony przerywa produkcję

PS VR2 porażką? Sony przerywa produkcję | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Wygląda na to, że PS VR2 przekroczyło podażą popyt. Dlatego też sprzęt zalega na półkach sklepowych, nie sprzedaje się tak dobrze, a Sony zaczyna działać.

Takashi Mochizuki na łamach Bloomberga przybliża słabą sytuację Sony związaną ze sprzedażą zestawu VR PS VR2. Powołując się na zaufane źródła związane z planami japońskiego giganta, redaktor twierdzi, że podaż przekroczyła popyt, skutkując sprzętem zalegającym na półkach sklepowych. Dlatego też zdecydowano się na wstrzymanie produkcji.

Według osób, które prosiły o niepodawanie ich nazwisk, ponieważ informacje te nie są publiczne, sprzedaż akcesorium do noszenia PlayStation 5 o wartości 550 USD stopniowo zwalniała od czasu jego premiery, a zapasy urządzenia rosną. Sony wyprodukowało ponad 2 miliony sztuk produktu wprowadzonego na rynek w lutym ubiegłego roku.

– czytamy w tekście

PS VR2 zalega na półkach

Jak wynika z badań IDC, sprawdzającego statystyki wysyłkowe sprzętu do sklepów, dostawy PSV R2 spadały co kwartał od debiutu. Tendencja sprzedaży była więc malejąca, co bezpośrednio przełożyło się na coraz mniej klientów kupujących sprzęt. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że headset od Sony to obecnie jedno z najlepszych urządzeń do wirtualnej rzeczywistości. Problem jednak leży po stronie stosunkowo małej liczby dedykowanych gier, w tym wielkich hitów. Ponadto kompatybilny jest tylko z PS5.

Nowe informacje rzucają nowe światło na ostatnie plotki. Zgodnie z nimi Sony miałoby chcieć przenieść oprogramowanie swojego VR tak, aby działało na komputerach osobistych. To zdecydowanie mogłoby przynieść im więcej klientów, a także spowodować, że zestaw przestanie zalegać na półkach sklepowych.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie