PS Store - czarno białe logo

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

Błąd w PS Store pozwalał na odebranie hitów za darmo. Jak do tego doszło?

W PS Store mogliśmy niedawno natknąć się na potencjalnie korzystny błąd, który pozwalał na zgarnięcie paru gier. Pora wytłumaczyć, których tytułów dotyczył i dlaczego.

Niedawno informowaliśmy Was o bugu w PS Store, dzięki któremu mogliście odebrać gry za darmo. Gracze wspominali głównie o The Last Guardian i Resident Evil VII. Stety lub niestety, wykorzystanie niedoróbki mogło poskutkować zbanowaniem konta PlayStation.

Na forum ResetEra pojawił się wątek poświęcony błędowi. Jeden z graczy wyjaśnił, jak działa niedoróbka i które gry obejmowała. Okazuje się, że mogliśmy odebrać najpewniej wszystkie gry z PlayStation Plus Collection, które posiadały wersje demo. Nawet wtedy, kiedy nie korzystaliśmy z PlayStation 5. Oznaczało to, że posiadacze PS4 mogli zyskać dostęp do całej masy świetnych tytułów bez płacenia.

Błąd bazował na pobraniu wersji demonstracyjnej danej gry. Następnie nieświadomy konsekwencji gracz musiał „zakupić” tytuł, ale ten był przypisywany do naszej biblioteki za darmo. Jak zapewne część z Was się domyśla, do przeprowadzenia całego procesu była potrzebna subskrypcja PS Plus.

Problem załatano, co oznacza również, że nie odbierzecie już gier za darmo. Nawet jeśli by Wam się udało, istnieje spora szansa, że Sony zawiesiłoby Wasze konta PlayStation. Czy warto? Raczej nie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się