Nowa funkcja w menu PS5 jest zbawieniem dla graczy z PS Plus

PS Plus ma teraz nową funkcję, która jest zbawieniem dla graczy
Newsy PlayStation Plus PS5

Doczekaliśmy się w końcu strumieniowania gier na PS5 dzięki PS Plus Premium. Nowej funkcji towarzyszy istotna nowość w menu konsoli.

Nie macie miejsca na dysku, ale chcecie co chwilę grać w coś innego? Nie chce Wam się instalować gier tylko po to, aby je przez chwilę sprawdzić i potem odłożyć na wieczne zapomnienie? A może po prostu czekanie nie jest Waszą mocną stroną? Jakikolwiek powód by to nie był, opcja przesyłania gier na PS5 dzięki PS Plus Premium wydaje się czymś wartym uwagi. Więcej o całej funkcji przeczytacie w tym artykule.

Nowa funkcja po kolei włączana jest w kolejnych europejskich krajach, a polscy gracze mogą cieszyć się nią już teraz. Jeżeli macie wykupiony abonament PlayStation Plus Premium, zapewne możecie już strumieniować gry na PS5. Niebawem możliwość ta trafi także do USA.

W każdym razie, jak zauważa serwis Push Square, w menu PS5 pojawiła się jedna opcja, pozornie niewielka, bo dotycząca jedynie pojedynczej ikony, lecz dla fanów przesyłania gier może być zbawienna. Teraz w katalogu gier znajdziecie na dole miniaturki danego tytułu ikonę, dzięki której dowiecie się, czy tę pozycję można streamować. Dlatego też nie będzie trzeba wchodzić w pojedynczą pozycję, aby znaleźć takie informacje.

Sony obiecało, że w miarę rozwoju usługi pojawiać się będzie coraz więcej tytułów dostępnych do streamowania, w tym gier klasycznych z PSX, PS2, PS3, PS4 czy PSP.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie