Co z obecnymi subskrybentami PS Plus po wprowadzeniu nowej wersji usługi?

PS Plus Spartacus - Logo - PG
PS4 PS5

Dosłownie przed momentem PlayStation ogłosiło szczegóły nowej odsłony PS Plus, który wcześniej był zwany „Spartacusem”. W oficjalnym ogłoszeniu zabrakło jednak informacji odnośnie dalszych losów graczy, którzy już mają opłaconą subskrypcję.

Mówiąc wprost, choć „niebiescy” ofiarowali graczom wiele odpowiedzi, w gratisie dołączyli także kolejne pytania. Wśród nich warto wymienić 2 następujące kwestie:

Z którego progu PS Plus będą korzystać obecni subskrybenci, kiedy „Spartacus” wejdzie w życie?

Samo PlayStation nie odniosło się do tej sprawy w swoim oficjalnym oświadczeniu. Można jednak spodziewać się, że obecni Plusowicze z automatu przejdą na tzw. PS Plus Essentials, czyli najniższy możliwy próg po aktualizacji usługi PlayStation. Jest to prawdopodobne, ponieważ ta odsłona Plusa niczym się nie różni od obecnej wersji, wliczając w to cenę.

Czy obecni subskrybenci będą mogli dopłacić, by przejść na wyższy próg?

Niestety, i w tej kwestii PlayStation siedzi cicho. Osobiście uważam, że byłoby to jak najbardziej fair, by móc dopłacić różnicę dzielącą graczy od Essentials do Extra/Premium/Deluxe. W końcu Sony Interactive Entertainment też zależy na zarobku, a przy zablokowaniu przejścia na wyższy pułap więcej pieniędzy przecież wcale nie wpłynie na konta PlayStation.

Strzałem w stopę również byłaby sytuacja, gdyby subskrybenci PS Plus musieliby ponownie zapłacić za miesiące, o które obecnie mają przedłużone korzystanie z usługi. Zwrócenie pieniędzy za niewykorzystany okres brzmi na coś niemożliwego, bowiem można nabyć Plusa na milion możliwych sposobów, co tylko by skomplikowało cały proces zwrotu.

W przypadku pozyskania oficjalnych informacji na temat pytań zadanych w tym artykule poinformujemy Was kolejnym newsem. Na ten moment pozostaje tylko czekać na dalszy rozwój sytuacji. Na szczęście PlayStation zapowiedziało, że będzie podawać kolejne szczegóły nowej odsłony Plusa bliżej jego oficjalnego debiutu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie