PS Plus Premium także w Polsce. Znamy datę premiery „nowego Plusa”

PS Plus PS Now Spartacus - grafika
Newsy PS4 PS5

Nowa wersja PS Plus wraz z bogatszymi wariantami ma trafić do Europy już 22 czerwca. I, co więcej, opcja Premium będzie dostępna także w Polsce.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Sony przebudowuje gruntownie ofertę PlayStation Plus. Od czerwca otrzymamy cztery warianty subskrypcji do wyboru: Essential (czyli podstawową wersję lub, innymi słowy, to, co mamy aktualnie), Extra (czyli Essential oraz dodatkowo ponad 400 dodatkowych gier z PS4 i PS5), Deluxe (dwa poprzednie progi i klasyki z PS1 i PS2) i Premium.

Ogłaszając swoją usługę, Japończycy zastrzegli, że w krajach, gdzie nie ma PS Now – czyli także i w Polsce – nie będzie dostępny PS Plus Premium. Teraz jednak Sony zmieniło zdanie. Wczoraj poinformowano, że PS Plus Premium ma trafić również do Polski. W ramach tego progu otrzymamy wszystko z Deluxe oraz streaming z PS Now.

Ujawniono również dokładne daty debiutu nowej wersji Plusa na całym świecie. I tak mamy:

Rynki azjatyckie (bez Japonii) – 23 maja 2022
Japonia – 1 czerwca 2022
Ameryka Płn. i Płd. – 13 czerwca 2022
Europa – 22 czerwca 2022

Teraz pozostaje tylko czekać na ujawnienie polskich cen poszczególnych opcji subskrypcji. Na pewno o tym poinformujemy, gdy tylko zostanie to podane do oficjalnej wiadomości.

Przy okazji warto zaznaczyć, że jeśli posiadacie aktywnego Plusa, to w chwili debiutu nowej wersji usługi zostanie on zamieniony na Essential – czyli, jednym słowem, nie zmieni się nic. Na stronie PlayStation czytamy:

Jeśli kupisz PlayStation Plus i będziesz subskrybentem tej usługi w momencie jej zmiany, zachowasz dostęp do korzyści PlayStation Plus, jakie masz obecnie.

Maj będzie ostatnim miesiącem, w którym usługa Sony funkcjonuje „po staremu”. Nie znamy jeszcze produkcji, jakie trafią do „pożegnalnego” Plusa. Pod tym adresem znajdziecie typy naszego redakcyjnego Kolegi.

Dagmara Kottke
O autorze

Dagmara Kottke

Redaktor
Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie