PlayStation szuka eksperta, który pomoże rozbudować PS Plus Premium

PS Plus - PS3
Newsy PS4 PS5

Oferta PS Plus Premium obecnie prezentuje się bardzo dobrze, ale niektórzy zwracają uwagę, że pakiet klasycznych gier mógłby być nieco większy. Sony już pracuje nad dostarczeniem kolejnych starszych produkcji do usługi.

Sony opublikowało ofertę pracy dla osoby mającej zajmować stanowisko Software Development Engineer w zespole Toools and Technology, a konkretnie w oddziale pracującym nad klasycznymi grami. Pracownik na tym stanowisku miałby zajmować się pracą nad udoskonaleniem działania starszych produkcji na PS4 i PS5, rozbudowie ich funkcji oraz tworzeniem nowych emulatorów. Szczególnie tej ostatniej informacji warto przyjrzeć się bliżej.

Nasze stanowisko Software Development Engineer pracuje w zespole Tools and Technology w PlayStation Studios, aby wspierać nowo wydane gry z kategorii „Classics” dla PS4 i PS5. Klasyczne gry działają poprzez emulację starszych platform PlayStation. Jako inżynier działu Classics będziesz ściśle współpracować z grupą innych inżynierów, producentów i zespołów QA, aby naprawiać błędy, dodawać nowe funkcje i tworzyć nowe emulatory.

Oferta pracy opublikowana na LinkedIn

PS Plus Premium pozwala co prawda na uruchamiania gier z PlayStation 3, lecz odbywa się to przy pomocy chmury. Stworzenie w pełni sprawnego emulatora PS3 pozwoliłoby graczom na pobieranie gier z konsoli bezpośrednio na swoje PS4 lub PS5 i granie bez konieczności polegania na chmurze. Choć Sony do teraz nie przyznało się oficjalnie, że szykuje emulator trzeciej generacji swoich dużych konsol, plotki mówią, że takowy faktycznie znajduje się w produkcji, a dodatkowo zdaje się potwierdzać to nowy patent firmy.

Emulacja PS3 to nie jedyna brakująca funkcja PS Plus Premium

Warto też zwrócić uwagę, że PS3 to nie jedyna platforma Sony niejako nieobecna w PlayStation Plus Premium. Sony nie uwzględniło w ofercie PS Vity, a więc nieco zapomnianego handhelda, który jednak oferował sporą bibliotekę gier. Takie produkcje jak chociażby Uncharted: Złota Otchłań, Silent Hill: Book of Memories, Killzone: Mercenary oraz Resistance: Burning Skies są właściwie uwięzione na Vicie. Mam nadzieję, że Sony również w tym przypadku przygotuje emulator, który pozwoli graczom na zapoznanie się z tymi tytułami.

Przypuszczam, że przygotowanie emulatorów PS3 i PS Vita nie jest łatwym zdaniem z uwagi na nietypowe specyfikacje obu sprzętów. W PS3 przeszkadza problematyczny procesor, a w przypadku PS Vita trzeba by było pokombinować z naśladowaniem na PS4 i PS5 specjalnych funkcji konsol. Roboty jest sporo, ale skoro fanom udało się stworzyć działające emulatory, to Sony na pewno też da radę.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie