Logo PS Plus i grafika z Battlefield 2042

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nie masz PS Plus i chcesz grać w betę BF2042? Przynoszę dobrą wiadomośc

Jeśli nie macie aktywnej subskrypcji PS Plus, nie musicie się martwić o brak dostępu do bety Battlefield 2042.

BravoIntel donosi, że do rozgrywki w BF2042 na PlayStation 4 i PlayStation 5 nie jest wymagany aktywny abonament PS Plus. Oznacza to, że kiedy beta gry wystartuje, możecie ją pobrać i bez problemu ruszyć do zabawy nawet bez opłaconego abonamentu.

Co ciekawe, zupełnie inaczej sprawa wygląda na konsolach Xbox. Jeśli chcecie ograć betę Battlefield 2042 na platformie Microsoftu, musicie posiadać Xbox Live Gold. Właściwie oznacza to, że aby zapoznać się z bądź co bądź otwartą wersją beta, musicie zapłacić. Oczywiście jeśli i tak nie macie już aktywnego abonamentu.

Sprawa jest o tyle nietypowa, że Xbox jest „oficjalną konsolą” Battlefield 2042. Nieco dziwne, że posiadacze wspieranego przez EA sprzętu nie zyskają możliwości przetestowania gry, która jest promowana na ich platformie.

Całe zamieszanie wynika z różnic w politykach obu firm. Na PlayStation można grać w każdą produkcję online bez PS Plus, jeśli nie da się za nią zapłacić. Oznacza to, że bez Plusa można grać nie tylko w gry free to play, ale też właśnie w otwarte testy oraz wersje demonstracyjne. Microsoft z kolei dopiero niedawno udostępnił darmową rozgrywkę sieciową w tytułach operujących w modelu biznesowym free to play. Najwyraźniej zmiany nie dotykają wersji beta.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się