Oto najpopularniejsze gry w PS Plus. To dla nich gracze kupują abonament

PS Plus - oto oficjalnie najpopularniejsze gry w usłudze. Wstyd nie zagrać
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Wewnętrzna prezentacja PlayStation pokazuje najpopularniejsze gry dostępne w subskrypcji PS Plus. Dominują nie tylko tytuły od studiów PlayStation.

PlayStation Plus co miesiąc przyciąga do siebie kolejnych klientów. W styczniu być może ofertą najtańszej wersji abonamentu zainteresowała się duża grupa graczy, bo darmowe tytuły do przypisania są naprawdę okazałe. Równie popularne są jednak poziomy Extra i Premium, które oferują dostęp do bogatego katalogu gier. Wewnętrzna prezentacja Sony, która wcześniej niejako zapowiedziała rozrost usługi o nowe platformy, pokazuje, jakie gry cieszą się największym zainteresowaniem.

PS Plus i najbardziej popularne gry w usłudze

W obszernej dokumentacji znajdziemy ciekawą sekcję związaną z katalogiem dostępnych tytułów. W tym miejscu jednak zaznaczę, że wszystkie te dane mogą być dziś nieco nieaktualne. Statystyki pochodzą z okresu maj 2022 – luty 2023. Od tamtej pory usługa znacząco się rozrosła, ale i tak daje to niezły pogląd na sytuację. Sony widzi jednak, że ciągłe rozwijanie oferty ma sens. Dane jednoznacznie dowodzą, że zainteresowanie nowymi grami pod względem liczby graczy i łączne liczby spędzonych godzin dorównuje premierom tych gier, więc w PS Plus drzemie gigantyczny potencjał.

Pik zainteresowania nastąpił w momencie uruchomienia nowej wersji usługi w czerwcu 2022 roku. Wtedy pojawił się katalog gier z takimi tytułami jak Ghost of Tsushima, Marvel’s Spider-Man czy God of War. Temu okresowi dorównuje jedynie luty 2023 roku, gdy dodano kolekcję Uncharted i Horizon Forbidden West.

Pod kątem gier zarówno na PS4 i PS5, równych nie ma sobie jedna, konkretna produkcja third-party, niewymieniona z nazwy. Cieszyło się nią 7,3 mln graczy. Zaraz za nią jest Marvel’s Spider-Man: Miles Morales z 6,6 mln odbiorców i Ghost of Tsushima z niemal 5 mln graczy. Czwarte miejsce zajmuje Marvel’s Spider-Man (3,1 mln graczy), a do końca znajdziemy jedynie niewymienione z nazwy gry od zewnętrznych studiów.

Z kolei pod względem tytułów first-party dostosowanych do PlayStation 5 największą estymą cieszą się Miles Morales i Ghost of Tsushima oraz Spider-Man. Zaraz za nimi jest Death Stranding, pierwsza część Horizon, Returnal, Demon’s Souls, Horizon Zero Dawn i LittleBigPlanet 3 wraz z God of War.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie