PS Plus na marzec 2022 hot or not? Zdania są podzielone

PS Plus marzec 2022 hot or not
Felieton

Wczoraj doszło do ogłoszenia oferty PS Plus na marzec 2022. Czy ilość przekłada się na jakość? Nasza redakcja oceniła gry, które już na początku marca trafią do subskrybentów usługi PlayStation.

Można śmiało powiedzieć, że w marcu w ręce PSPlusowiczów trafi aż 5 produkcji. Jest to dość wyjątkowa sytuacja, ponieważ zwykle każdego miesiąca trafiały jedynie 3 pełnoprawne produkcje. No właśnie. Czy wszystkie z tych 5 prezentów można nazwać „pełnoprawnymi produkcjami”?

Oferta PS Plus na marzec 2022 – oto gry z zestawu:

  • Ghostrunner (PS5)
  • Ghost of Tsushima Legends (PS5, PS4)
  • Team Sonic Racing (PS4)
  • Ark: Survival Evolved (PS4)
  • GTA Online (PS5) – od 15 marca

„Szanuję” – to pierwsze, co przyszło mi na myśl po ogłoszeniu nowej oferty Plusa. Zazwyczaj jakoś tak jest, że marzec jest dość mocnym miesiącem i tym razem Sony nie zawiodło. Ghostrunner jest świetną grą, w sam raz dla entuzjastów cyberpunku i szaleńczej akcji. Ghost of Tsushima Legends chyba nie muszę komentować, bo wieloosobowy moduł naprawdę się udał. Do tego Ark, przemielony już wielokrotnie za pomocą rozdawnictw w wersji na PC, tym razem stanowi niezły pretekst do zainteresowania się survivalem dla graczy PS5, choć mnie osobiście średnio to kręci. Team Sonic Racing to z kolei świetna imprezowa gra pokroju Mario Kart, której za darmo aż żal nie przyjmować. Na next-genowe GTA Online spuszczę tylko zasłonę milczenia.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 3.5/5

Artur Łokietek

Jest chyba trochę lepiej niż w ostatnich miesiącach, ale i tak daleka jestem od entuzjazmu. Jako fanka Jina Sakaia mam Ghost of Tsushima i w pudełku, i w cyfrze – więc multi w PS Plusie uważam za zbędny prezent. ARK: Survival Evolved był już chyba rozdawany w Epic Games Store, więc również mam, choć na razie nic nie skłoniło mnie, by zagrać, bo dinusiów nie tykam. Ghostrunner również nie wygląda jakoś ciekawie – na pierwszy rzut oka jest to produkcja, w której chodzi wyłącznie o bezmyślne strzelanie, w związku z czym raczej odpuszczę. Za to może Sonica się sprawdzi – może.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 2/5

Dagmara Kottke

Nie czuję złości, ni żalu o gry, którymi Sony niby cesarz obdarowuje swoich poddanych. Dba o graczy, wyciąga co miesiąc ze skarbca trochę dobra i rzuca w motłoch. Tylko tyle, by większa część subskrybentów nie pomarła z „głodu”, układając się na schodach do niebieskiego pałacu. Ale tym razem ofiar w marcu będzie więcej, i tam również ja, pod stertą ciał, zastygły z ręką wyciągniętą ku grom singleplayer. Bowiem najnowszy pakiet lepszy dla fanów gier multi i hardcorów survivalu, a dla reszty… Powiedzmy, że Ghostrunner jeszcze ciepły, jeszcze dobry i jeszcze grać w niego można, ale ze łzami w oczach, wspominając produkcje z fabułą, dylematami i rozgrywką, która nie skupia się tylko na skakaniu i zabijaniu przeciwników.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 1.5/5

Grzegorz Rosa

Nie mogę powiedzieć, że podoba mi się nowa oferta PS Plus, bo we wszystkie gry poza Team Sonic Racing już grałem. Niemniej oferowany przez PlayStation zestaw jest bardzo bogaty i można powiedzieć, że ma w sobie coś fajnego dla każdego. Jeśli miałbym ocenić zestaw z perspektywy osoby, która nie grała w żaden oferowanych tytułów, bardzo bym się ucieszył. To jedna z lepszych paczek, jakie Sony oferowało w ciągu ostatnich miesięcy.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 4/5

Jakub Stremler

Nowe gry z Plusa to aż 5 tytułów, z którego każdy mnie na swój sposób zainteresował. O dziwo, najbardziej w moje gusta trafiają wyścigi z niebieskim jeżem w tytule, ponieważ od dłuższego czasu czaiłem się i na tę grę. Szkoda, że Ghost of Tsushima Legends nie zawiera „podstawki”, ale i trybem wieloosobowym nie pogardzę. Nie miałem jeszcze nigdy okazji zagrać w Arka, dlatego tym bardziej z chęcią się mu przypatrzę. Brzmi jak wymarzona gra mniejszej wersji mnie z czasów dzieciństwa. Zdecydowanie jednak najważniejszy dla mnie rodzimy Ghostrunner, którym interesowałem się jeszcze przed jego premierą, a do dziś nie trafił do mojej kolekcji. Z chęcią także zapoznam się z GTA Online w next-genowym wydaniu, bo korci mnie zapoznanie się na własnej skórze ze wszystkimi różnicami względem poprzedniej wersji.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 4.5/5

Michał Wieczorek

A Wy co sądzicie na temat oferty gier z PS Plus na marzec 2022? Sekcja komentarzy jest Wasza. Zachęcam do podzielenia się opinią.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie